REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 kwietnia 2016, 07:27 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Zastępca burmistrza Iławy Ewa Junkier.)

Urząd Miasta w Iławie wdraża samorządowy program opieki zdrowotnej, w ramach którego dwuletnie dzieci będą mogły skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom.

- Przygotowujemy samorządowy program opieki zdrowotnej. Zgłosili się do nas iławscy pediatrzy, którzy poinformowali nas o takiej potrzebie - mówi zastępca burmistrza Iławy Ewa Junkier. - Pneumokoki to wyjątkowo zdradliwa bakteria, która atakuje najmłodszych, ale także osoby po 60 roku życia. Może powodować zapalenie górnych dróg oddechowych, a także sepsę, zapalenie opon mózgowych i szereg powikłań. Chcemy temu przeciwdziałać.

Miejski program obejmie dwulatki. Oznacza to, że w tym roku z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom będą mogły skorzystać dzieci z rocznika 2014, w następnym roku urodzeni w 2015 roku, a w kolejnym - rocznik 2016.

Na razie trudno oszacować, ile osób może skorzystać z programu. Choć szczepienia będą dostępne bezpłatnie, to oczywiście nie będą obowiązkowe. Na realizację projektu urząd zabezpieczył 50 tysięcy złotych.

TEMATY
REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5061 sekundy