wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 października 2016, 07:23 komentarzy 1

(Fot. Info Iława)

W meczu 9 koleki B-klasy bez rozstrzygnięcia. ITR Jeziorak Iława podzielił się punktami z Orłem Ulnowo, choć do ostatniej minuty desperackimi atakami próbował przechylić szalę na swoją korzyść. Emocjami, które towarzyszyły kibicom obu drużyn podczas ostatnich 30 minut można by obdzielić co najmniej kilka meczów.

O pierwszej połowie można powiedziec tylko tyle, że się odbyła. Większość czasu zawodnicy obu drużyn spędzili na przeszkadzaniu sobie nawzajem, a nie na konstruowaniu ciekawych sytuacji. W drużynie Jezioraka raziła niedokładność w rozegraniu i brak pomysłu na defensywnie usposobioną ekipę z Ulnowa. Poza dwoma sytuacjami, najpierw dla Orłów, później dla Jeziorowców, mecz przebiegał w środkowej części boiska i był często przerywany niepotrzebnymi faulami. Po przerwie, w dużej mierze dzieki gościom, którzy wykorzystali błędy obrony ITR-u, mecz nabrał rumieńców. Najpierw Paweł Klimek w 58 minucie po kapitalnej kontrze pokonał Sobiecha. Kilka minut później rzut rożny dla Orła i po zamieszaniu w polu karnym z 5 metrów przy biernej postawie obrońców celnie uderzył Karolewski, podwyższając wynik spotkania na 0:2 dla Ulnowa.

Na około 25 minut przed końcem spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, którzy desperacko atakowali bramkę przyjezdnych, starając się odwrócić losy spotkania. Raz po raz konstruowali akcje ofensywne z coraz to większym rozmachem. Ich wyraźna determinacja przyniosła oczekiwany skutek w 75 minucie, kiedy to Malanowski zdobył bramkę kontaktową. To wyraźnie dodało drużynie wiary w to, że wynik spotkania jest jeszcze otwarty. W tym momencie mecz bardzo się zaostrzył, miały miejsce liczne faule. Obydwie drużyny nie przebierały w środkach, by osiągnąć swój cel i zwycięsko wyjść z tego spotkania. Rzutem na taśmę, w 89 minucie spotkania, Łukasz Harmaciński po kolejnym zamieszaniu w polu karnym strzelił wyrównującego gola. Sędzia doliczył do podstawowego czasy gry 4 minuty, ale desperacka obrona gości spowodowała, że kolejne bramki już nie padły i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym dla obu drużyn wynikiem 2:2 i podziałem punktów.

ITR JEZIORAK IŁAWA: Sobiech – Kressin, Burny, Gajewski, Kaszlewicz (60 Zaręba), Zieliński (30 Sbikowski), Szymecki (46 Harmaciński), Krajewski, Ćwikliński, Rybkiewicz (Podliński), Malanowski

ORZEŁ ULNOWO: Markuszewski – Połeć, Sroka, Karolewski, Krynicki, Sobkowiak, Misiak, Sikorski, Borzęcki (70 Zwierzyński), Wilczak, Klimek (82 Suski)