REKLAMAgugus
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 września 2017, 11:25 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. nadesłane. )

Czytelnik, właściciel mieszkania w bloku przy ulicy Wiejskiej w Iławie, nadesłał nam zdjęcie, na którym widać zabarwioną na brunatno wodę w wannie. - Tak jest od niedzieli - zgłosił. Sprawdziliśmy zarówno w Iławskich Wodociągach, jak i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie. Żadna z tych instytucji nie odebrała w ostatnim czasie ani jednego zgłoszenia o zastrzeżeniach co do jakości wody we wskazanym miejscu. Remont w mieszkaniu - to może dość zaskakujący, ale najprawdopodobniej prawidłowy trop w tej sprawie.

Jak relacjonuje czytelnik, woda o herbacianym zabarwieniu pojawiła się w kranie w minioną niedzielę, około godziny 19:30-20:00.

- Chciałem wziąć kąpiel, a tu taka niespodzianka - mówi. - To jest niedopuszczalne.

By wyjaśnić sprawę, w pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się z Iławskimi Wodociągami.

- Nie było takich zgłoszeń. Pierwszy sygnał otrzymuję od Państwa - powiedział nam kierownik sieci wodociągowej Bogdan Jankowski. Z rozmowy wynika ponadto, że jako potencjalną przyczynę można wykluczyć płukanie sieci, bo takich działań w okresie, o którym mowa, nie było.

Żadnych zgłoszeń o zastrzeżeniach mieszkańców w stosunku do jakości wody na Podleśnym nie odebrał w ostatnim czasie także Sanepid. Badania wody, z której korzystają odbiorcy na ulicy Wiejskiej, ostatnio przeprowadzono w lipcu (z nadzoru) i sierpniu (w ramach kontroli przeprowadzonej przez administratora wodociągu).

- Nie stwierdzono przekroczeń badanych parametrów - przekazała nam Grażyna Bittel, kierownik nadzoru w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Iławie, podpowiadając, że przyczyną tego typu problemów mogą być remonty lub instalacje urządzeń sanitarnych przeprowadzane w mieszkaniach.

Sprawdzamy zatem u zgłaszającego. Rzeczywiście, w mieszkaniu remontowana była niedawno łazienka. Jak przekazuje iławianin, od wykonania prac minął już co prawda niemal miesiąc, ale też z mieszkania nikt w tym okresie nie korzystał. Pozostaje zatem pozwolić nieprzyjemnie zabarwionej wodzie spłynąć. To powinno rozwiązać problem naszego czytelnika.

Reklama:

abs2

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Jacuś 1 ponad rok temu

    myślałem, że chodzi tu o żmiję...

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMApowiat
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
woznicki2019
REKLAMASkład opału
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.7842 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)