REKLAMAx-moto
REKLAMAKleks2
wydrukuj podstronę do DRUKUJ11 maja 2019, 13:13 komentarzy 62

(Fot. Info Iława.)

Gęstnieje tłum na "dzikiej" plaży w Iławie - rozkręca się Lotnicza Majówka 2019. Za nami już część podniebnego widowiska, a przed nami jeszcze szereg lotniczych atrakcji, które w Iławie, w ramach trzeciej edycji tej spektakularnej imprezy, można podziwiać aż do godziny 16:00.

Iławianie i goście, młodzież i całe rodziny - wszyscy, dla których pociągające i atrakcyjne są widowiskowe pokazy lotnicze, spędzają dzisiaj czas na "dzikiej" plaży w Iławie. Widowisku nad akwenem Jezioraka towarzyszy komentarz Tadeusza Sznuka, polskiego dziennikarza i prezentera telewizyjnego, lektora filmowego i pilota oraz Witolda Sokoła, byłego pilota wojskowego, a obecnie wykładowcy taktyki lotniczej i zasad lotu w Szkole Orląt w Dęblinie.

Tegoroczne show zainaugurowali, o godzinie 11:00, piloci z grupy Cellfast Flying Team. Zespół trzech samolotów wykonał przeróżne figury i zaprezentował szyki, skręty i rozejścia. Miejsca na iławskim niebie piloci ustąpili historycznej maszynie Boeing Stearman. Ten dwupłatowiec to, jak można się było dowiedzieć, najstarszy obecnie latający samolot w Polsce. Obejrzeliśmy już także zrzut tzw. bomby wodnej i przelot wojskowego śmigłowca. Za nami również popisy akrobaty Łukasza Czepieli, który zapowiedział swój kolejny pokaz o godzinie 14:00.

Przed widzami na "dzikiej" jeszcze wiele emocji. Jest jeszcze kilka gwoździ programu, jak desant żołnierzy na wodę, czy pokaz ratownictwa morskiego. 

Teren imprezy warto dzisiaj odwiedzić także ze względu na liczne stoiska i atrakcje towarzyszące. Maszyny, umundurowanie i elementy wyposażenia prezentują żołnierze z kilku jednostek wojskowych, swoją ofertę przygotowały też służby, stowarzyszenia, kluby strzeleckie i modelarze.


Zobacz też podsumowanie imprezy, które dostępne jest TUTAJ.


Trwa lotnicze święto nad Jeziorakiem. Tak iławianie bawią się na Lotniczej Majówce 2019.
Zdjęcia: Info Iława.

Trwa lotnicze święto nad Jeziorakiem. Tak iławianie bawią się na Lotniczej Majówce 2019.

Ilość zdjęć 130

abs2

60Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~znawcy 60 3 miesiące temuocena: 75% 

  komentarze ekspertów lotnictwa cywilnego i wojskowego....czas start...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 59 3 miesiące temuocena: 48% 

  Tegoroczni wykonawcy: Stearman XA-41 Aviat Husky Cellfast Flying Team The Flying Dragons Yak 3U R2000 SP-YAQ Hatz Classic Bölkow BO105 Edge 540TK Mustang Midget Super Petrel Virus SW121 SU-31 Flyings Bulls Aerobatics Team XA42 Po prostu ubogo w stosunku do ubiegłego roku a za tym idzie jakość widowiska. Nie o same akrobacje idzie a o rozmach imprezy. Naprawdę tego nie widzicie? Nawet Sznuk w którymś momencie się odezwał by ludzie nie odchodzili na obiad a zostali bo jeszcze będzie coś interesującego. Zaklinacie rzeczywistość czy o co Wam chodzi? Impreza ok ale dużo słabsza w stosunku do poprzednich. Dlaczego? Patrz ilość wykonawców!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~no tak 58 3 miesiące temuocena: 52% 

  Misiu,,,,,, Powiedz ile godzin w życiu wylatałeś ? na jakich maszynach latałeś jako pilot ? na jakich pokazach latałeś ? a może wszystkim organizatorom odmawiałeś , bo nazwisko akrobaty MISIA chyba mało znane, bo Wikipedia milczy na Twoje dokonania

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 57 3 miesiące temuocena: 46% 

  Czego Wy nie rozumiecie? Wystarczy przejrzeć listę wykonawców tegoroczną i ubiegłoroczną. Chyba Was ktoś wynajął do pisania pozytywnych komentarzy! Dla przypomnienia: Nieuport 11 OM-M417 - Krzysztof Cwynar DH Tiger Moth SP-YAA - Robert Pietracha Chipmunk SP-YAC - Kamil Kruszczak Cellfast Flying Team - Morane Rallye MS-880B SP-CYC - Mieczysław Machnik - Morane Rallye MS-883 SP-OLE - Arkadiusz Nowak - Morane Rallye MS-893A SP-CAC - Daniel Dębosz Hatz Classic SP-YHW - Wojciech Hajdukiewicz VL3 SP-SVLE - Krzysztof Będkowski T-6 Harvard 4M G-RAIX - Jacek Mainka T-6 Harvard 4M G-BBHK - Marcin Kubrak Auster SP-YHU - Ireneusz Puchała Extra 330 S.C. G-IIHI - Marek Choim XA41 SP-EED - Artur Kielak Yak-11 R-2000 F-AZYF - Mateusz Strama Casa C-295 lub C-130 Hercules, wg decyzji MON PRZERWA TECHNICZNA - około 30

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzyś 56 3 miesiące temuocena: 94% 

  Czego nie rozumiemy? Ok, to napiszę czego nie rozumiem ja, nie będę wypowiadał się za wszystkich. Otóż nie rozumiem, dlaczego osoby przyjeżdżajace z Polski - czy to zwykli widzowie, czy to spottersi, czy dziennikarze - mówią, że mamy zaj...stą imprezę, że jest super, że jest fajnie, a jakiś miejscowy "miś" z jedną ręką na klawiaturze, a drugą drapiącą się po (...), kopiuje listy wykonawców, robi za eksperta i przekonuje, że jest wręcz przeciwnie ("nie jest fajnie", "wieje nudą", "za długie przerwy", "Sztuk nie jest fajny", itp, itd). Takiego zachowania jęczy-dup nie rozumiem i zrozumieć się nie staram. Nawet jeżeli nie wszystko super mi się podoba, doceniam to, co jest.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~obserwator pokazów 55 3 miesiące temuocena: 35% 

  oj rozumiemy !!! MIŚ powinien być głównodowodzącym , wszystkich pokazów... taki talent niewykorzystany. nie rozumiem , dlaczego Iława nie skorzystała z potencjału akrobatycznego MISIA

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 54 3 miesiące temuocena: 40% 

  Po przerwie: Cellfast Flying Team, - Morane Rallye MS-880B SP-CYC - Mieczysław Machnik - Morane Rallye MS-883 SP-OLE - Arkadiusz Nowak - Morane Rallye MS-893A SP-CAC - Daniel Dębosz Zespół 57-my Team, wiatrakowce - TERCEL RST SP-XSTW - Wiesław Jarzyna - TERCEL SP-XERO - Romuald Owedyk Yak-11 R-2000 F-AZYF - Mateusz Strama Extra 330LC SP-AUP - Wojciech Krupa Piper Cub L-4H SP-AFY - Antoni Nowak, Piper J3C Cub SP-AWP - Marek Masalski, Piper Cub L-4H SP-MAM - Szymon Tomaszewski Extra 330 S.C. G-IIHI - Marek Choim Aviat A-1 Husky SP-AIR - Marek Tybura XA41 SP-EED - Artur Kielak Spitfire MK.XVI G-MXVI - Stephen Stead Grupa Akrobacyjna Żelazny, - Extra 330LC SP-AUP - Wojciech Krupa - Zlin 50 SP-AUC Tadeusz Kołaszewski - Zlin 50 SP – AUD Piotr Haberland - Zlin 50 SP-AUE - Wojciech Grzechowiak Mig-29 - Rafał Pinkowski Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry TS-11 Iskra - Maciej Kopiel - Jacek Jaworek - Krzysztof Kłaczyński - Marcin Kossakowski - Mateusz Kubiak - Sylwester Sobótka

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zdz 53 3 miesiące temuocena: 62% 

  Impreza bardzo udana i godna pochwały jedyna wada to zbyt głośna muzyka w czasie pokazów lotniczych, która skutecznie zagłuszała pracę silników samolotowych co psuło cały efekt pokazu. Operator dźwięku nie popisał się, wystarczyła cicha muzyka w tle. Poniższe komentarze uważam że piszą te osoby, którzy nie mają wogóle pojęcia o wysiłku pilota, który wkałada w taki lot i było by bardzo dobrze żeby ta ipreza zagościła na stałe w Iławie

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Adam L 52 3 miesiące temuocena: 36% 

  Co za trolle i dziady jedne komentują ten artykuł? Z miłą chęcią przeleciałbym się takim śmigłowcem, nie mogłem niestety. 150 to dużo? :D zrób zakupy w biedronce , lub grilla...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Solo 51 3 miesiące temuocena: 80% 

  PIĘKNA IMPREZA

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Słbo 50 3 miesiące temuocena: 42% 

  Popieram Impreza Dno Nowy Burmistrz nawet nie potrafi skopiować imprezy kasa wywalona na marne jedna z atrakcji lot po Iławie śmigłowcem tylko kogo stać na lot 10 min za 150 zł chyba nikogo z Iławy .!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michal 49 3 miesiące temuocena: 95% 

  Przelot chyba nie byl dla wszystkich. Leca ci ktorych stac. Tak samo jak nie kazdego stac na nowego mercedesa i co mamy miec pretensje do producenta? Niestety koszty smiglowca sa bardzo duze i nikt nie bedzie latal "za usmiech bąbelka".

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magda 48 3 miesiące temuocena: 39% 

  Drogo i słabo, mi też się nie podobało! Synek był zawiedziony

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 47 3 miesiące temuocena: 67% 

  Trzeba było iść na plac zabaw. Synek były wtedy zadowolony.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nora 46 3 miesiące temuocena: 39% 

  Niestety nudne to już i brak nowości, wydał burmistrzynio pół miliona na badziew!

  Edytowany: 3 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Brawolotnicy 45 3 miesiące temuocena: 50% 

  Obiektywny -analfabeta-Popieram

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 44 3 miesiące temuocena: 62% 

  Oczywiście wlazodupna noro. Masz rację. Zatem twój świetny burmistrz przyklepał te ponad pół bani. Zatem badziewny z niego burmistrz był. Tu się zgadzamy!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nora 43 3 miesiące temuocena: 60% 

  klepnął piszemy analfabeto-obiektywny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Obiektywny 42 3 miesiące temuocena: 71% 

  Ale trollu przecież to burmistrz dziadziunio ukladowiec wymyślił imprezę i klepną taki budżet.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nikoś 41 3 miesiące temuocena: 44% 

  Impreza całkiem przyzwoita pogoda dopisała z tym że jedzonko troszkę przesada 15 zł za porcję frytek-15zł magnes na lodówkę 150 zł przelot śmigłowcem 10 min !-dla kogo te ceny chyba nie dla mieszkańców miasta Iława!!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beka 40 3 miesiące temuocena: 91% 

  Jestem sobie takim pilotem, przylatuję do Iławy swoją maszyną i daję pokaz dla iławiaków robiąc wszystko żeby się podobało a potem czytam, że Janusza nic nie zaskoczyło i się wynudził. Nie, no mega.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Do Beki - tłuka 39 3 miesiące temuocena: 16% 

  A ty kur...a co? Musi mi się podobać czereśniaku ?! Wsadź se te akrobacje w .....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ola 38 3 miesiące temu

  Ile kosztuje lot śmigłowcem?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~NIC 37 3 miesiące temuocena: 75% 

  Tylko 150 zł za 10 min a co droga Iławianko nie stać cię -To siedź w domu .

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MałgosiaW 36 3 miesiące temuocena: 67% 

  Czekajcie, czekajcie. Te wszystkie loty, akrobacje, beczki itd to była dla was nuda tak? Kurcze. To spoko, za rok poprosi się pilotów żeby specjalnie dla tak wyrafinowanej wymagającej publiczności wyskoczyli z tych samolotów bez ciuchów i zatańczyli w powietrzu kankana. Wtedy dla takiej Dorotki czy Zenka będzie ciekawie? A co wy macie w tej zakichanej Iławie takiego ciekawego, że taki pokaz dla was wieje nudą? Grill u Janusza na balkonie z papierosem w zębach. Ot całe wasze życiowe atrakcje.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~GosiaW 35 3 miesiące temuocena: 67% 

  Gosiu Kochana ! Zawsze chciałem Ci to powiedzieć! POCAŁUJ MNIE W D......Ę

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczestnik 34 3 miesiące temuocena: 47% 

  Nie chodzi o pilotów bo 2-3 występy były świetne ale w tamtym roku wszystkie były świetne. Tu jest różnica. Gdybyś była na poprzednich, wiedziałabyś o czym ludzie niezadowoleni piszą.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~nikas 33 3 miesiące temuocena: 29% 

  Małgosia pamiętaj nie ciesz się z byle czego, bo zachwycasz się chu.. we czym

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Iławianin 32 3 miesiące temuocena: 47% 

  Tegoroczna majówka to ilość nie jakość...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Józef 31 3 miesiące temuocena: 61% 

  Typowa polska mentalność, nagadac się byle w necie zaistnieć. A to Sznuk, a to przerwy za długie itp itd. Z roku na rok lepiej. Super było oglądać umiejętności tych pilotów.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janusz z Iławy 30 3 miesiące temuocena: 50% 

  Obecną majówkę od ubiegłorocznej dzieli.przepaść. Tyle w temacie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Czesław 29 3 miesiące temuocena: 65% 

  Kurcze, no nieprawdopodobne. Jaka tu Warszawka mieszka.... jacy to ludzie nakarmieni kulturą.... występami, pokazami, że wynudziło ich takie widowisko. Dla was to tylko 25 edycja brołken bol, Czerwony Tulipan w Siemianach i to by było na tyle. To są atrakcje godne mieszkańców tego miasta.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kierowca 28 3 miesiące temuocena: 71% 

  Bardzo ciekawe pokazy, które przyciągnęły tłumy. Wszyscy którzy tak krytykowali niech mi pokażą, która impreza wyciągnęła tylu mieszkańców z domu w ostatnim czasie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 27 3 miesiące temu

  Na pewno nie Broken Ball na którym z roku na rok coraz mniej widowni, zresztą ta garstka widowni to tylko znajomi/partnerki/dziewczyny uczestników/graczy.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Gość 26 3 miesiące temuocena: 82% 

  Impreza świetna! Pokazy super. Szacun dla pilotujących te maszyny :)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Drugi gość 25 3 miesiące temuocena: 36% 

  Dla pilotujących owszem i szacun ale świetna impreza to była w dwóch poprzednich latach. Teraz były nudy...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Oksana 24 3 miesiące temu

  Czy lot śmigłowcem jest płatny? Jak tak to ile kosztuje?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maj 23 3 miesiące temuocena: 100% 

  Tylko 150 zł za 10 min .za 1 osobę.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ilawa 22 3 miesiące temuocena: 75% 

  A jak myślisz - za darmo? To też kosztuje.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Upss 21 3 miesiące temuocena: 0% 

  W 5 godzin poszło z dymem 600 tys.zł. Na promocję imprezy wydali ok.85 tys. zł. Upss...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 20 3 miesiące temu

  Policz sobie ile idzie z twoich (jak i każdego pracującego) podatków na 500+

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Upss 19 3 miesiące temuocena: 33% 

  Obchodzi bo z moich podatków!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Bednarski 18 3 miesiące temuocena: 75% 

  I co z tego? Co cię to obchodzi?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 17 3 miesiące temuocena: 88% 

  Pokazy rewelacja! Gratulacje dla pilotów!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Ada 16 3 miesiące temuocena: 56% 

  Typowe Polaczki, nigdy nie dogodzisz. Nie podoba się to nie przychodzić i siedzieć w domu! Według mnie było super. W tym roku było lepsze nagłośnienie, dzięki czemu można było usłyszeć komentujących w większej części plaży. To nie prawda, że były długie przerwy między lotami. W zeszłym roku były dużo dłuższe. Do tego mnóstwo, mnóstwo stoisk z czym dusza zapragnie. Jak komuś może się nie podobać komentujący Tadeusz Sznuk!? Jak można pisać, że wiało nudą! Niech siądzie jeden z drugim za sterami takiego samolotu i się popisze. Ludzie z całej Polski przylecieli żeby zrobić pokaz a wam się nie podoba. Żenada.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lotnik 15 3 miesiące temuocena: 53% 

  Żenadą jest nie utrzymanie poziomu poprzednich Lotniczych majówek. Gdybyś była, wiedziałabyś o czym ludzie mówią. Oczywiście mówię o tych, co przyszli na widowisko, nie stragany.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mati 14 3 miesiące temuocena: 61% 

  Ada ma rację. Ilawianie to inne miasto tu wszyscy krytykują, narzekają i z niczego nie są zadowoleni.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dorota K. 13 3 miesiące temuocena: 41% 

  w tym roku słabo, nie podoba nam się. Powtarzalne i już nieciekawe, troche jak wędkowanie-myślał Rudy, że skopiuje pomysł i będzie hit, a jest szit.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nina 12 3 miesiące temuocena: 58% 

  Dorotka zorganizuj coś lepszego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 11 3 miesiące temuocena: 67% 

  Niepasuje to siedzcie w domu tyle na temat

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pan 10 3 miesiące temuocena: 52% 

  Za Adama Ż było znacznie lepiej To już nie to samo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Hrabia 9 3 miesiące temuocena: 53% 

  No tak przecież Adaś był najwspanialszy! Na prezydenta! A taki zły naród go nie wybrał.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pissss na wszysko 8 3 miesiące temuocena: 50% 

  Nie ćpaj tyle

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Aniaw 7 3 miesiące temuocena: 33% 

  A jakie to ma znaczenie?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Asia 6 3 miesiące temuocena: 17% 

  Ile razy mozna patrzeć na jedno i to samo?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widz 5 3 miesiące temuocena: 64% 

  Można bez końca. Problem w tym, że to nie było to samo co w poprzednich latach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia Wnuk 4 3 miesiące temuocena: 58% 

  Nie przychodzić i nie oglądać. Będzie więcej miejsca dla nas na plaży.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~bil 3 3 miesiące temuocena: 50% 

  To nie przychodź. Siedź w domu. Mi się podobało i mogę takie wyczyny oglądać co roku. Dla mnie jest to bardzo ciekawe i zapiera dech w piersiach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Widz 2 3 miesiące temuocena: 50% 

  No niestety...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Miś 1 3 miesiące temuocena: 40% 

  Niestety impreza dużo gorsza niż 2 poprzednie. Długie okresy pomiędzy przelotami samolotów, a tych jest jakby mniej. Sznuk nie bardzo pasuje. Ogółem samo widowisko wieje nudą, nie porywa jak w poprzednich latach, w których zapierało dech w piersiach a samolot nadlatywał jeden za drugim. Tu 7 - 10 minutowe przerwy. Nie jest fajnie. Nawet desant nie ratuje sytuacji.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMACEZ
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASkład opału
REKLAMALADY D
REKLAMAsadek2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 2.2648 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)