REKLAMAPatrz
klonowski
wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 stycznia 2020, 15:31 komentarzy 8
Paweł Młynarczyk z Polskiego Związku Triathlonu.

Paweł Młynarczyk z Polskiego Związku Triathlonu. (Fot. Archiwum prywatne.)

W świecie polskiego triathlonu, którego Susz ma aspiracje być stolicą, głośno jest o tym, że - po raz pierwszy od wielu lat - tego lata nie odbędą się tutaj mistrzostwa Polski w sprincie.

Jarosław Piechotka, dyrektor Suskiego Centrum Sportu i Rekreacji, współorganizator Susz Triathlonu, powiedział portalowi infoilawa.pl, że taką decyzję podjął Polski Związek Triathlonu - z przyczyn, które nie do końca są dla organizatorów w Suszu zrozumiałe. Szef CSiR krytycznie wypowiedział się też o współpracy z Polskim Związkiem Triathlonu. Zareagował na to wiceprezes tej organizacji, prywatnie mieszkaniec Susza, Paweł Młynarczyk. Przedstawia swoje stanowisko, podkreślając, że w terminie Susz Triathlonu 2020 odbędą się Akademickie Mistrzostwa Świata w Keckemet, na które wybierają się kadrowicze. Stąd propozycja Pawła Młynarczyka, by Susz Triathlon przesunąć na termin o tydzień wcześniejszy - nieuwzględniona przez organizatorów w Suszu ze względu na "podpisane umowy". Szczegóły sprawy w liście otwartym wiceprezesa Polskiego Związku Triathlonu. 

[...] Chciałbym się odnieść do kwestii konkursu na organizację Mistrzostw Polski w 2020 roku.

Rok 2020 jest rokiem specyficznym ze względu na Igrzyska Olimpijskie w Tokio, które są dodatkową i najważniejszą imprezą w roku dla wielu zawodników. Sezon poniekąd zostaje skrócony. Od końca maja do początku lipca będzie trwał dość intensywny okres dla naszych triathlonistów. 30 maja 2020 roku w Olsztynie odbędzie się Puchar Europy w Triathlonie. Tydzień później w Dniepropietrowsku odbędą się Mistrzostwa Europy Młodzieżowców. Tu mam nadzieję, że do kadry załapie się zawodnik UKS TRS Susz – Dawid Goryński. W kolejny weekend 13 – 14 czerwca odbędą się Wojskowe Mistrzostwa Świata. Kilkoro naszych kadrowiczów jest na etacie w wojsku, które w niemałym stopniu zapewnia im szkolenie, ale również płaci żołd. Jak płaci, to i wymaga. W terminie zawodów, które odbędą się w Suszu, są Akademickie Mistrzostwa Świata – i tu również uczelniom, szczególnie akademiom wychowania fizycznego, zależy na braniu udziału w tych zawodach. AWF-y także łożą środki na szkolenie zawodników. Wagę w organizacji dostrzegaliśmy również w Suszu, gdzie przy okazji mistrzostw Polski w sprincie organizowane były Akademickie Mistrzostwa Polski. Rok temu AZS AWF Katowice wygrał Mistrzostwa Polski Sztafet Mix w Suszu, a mistrzem Polski elity został Michał Oliwa z AZS AWF z Katowic. Udział w tych zawodach na dzień dzisiejszy rozważa wielu potencjalnych medalistów, którzy pewnie pojawią się w terminie zawodów w Suszu w węgierskim Keckemet. Już tydzień później odbędą się najważniejsze dla reprezentantów naszego kraju zawody w tym roku – Mistrzostwa Europy na dystansie standard w estońskim Tartu. Wolnym i najkorzystniejszym terminem był weekend 20 – 21.06.2020 r. i ten termin zaproponowaliśmy organizatorom zawodów w Suszu, wskazując powód – Akademickie Mistrzostwa Świata w Keckemet. Ze względu na "podpisane umowy" było to niemożliwe. Nie mam świadomości, czy to chodzi o zespoły, czy dostawców sprzętu. Nie mi w to wnikać.

Miałem świadomość tego, że decyzja może nie satysfakcjonować organizatorów w Suszu. Kwestie tę omawialiśmy jeszcze na forum trenerskim, gdzie głos za wyborem innego terminu był w zdecydowanej większości. Chciałbym jeszcze podkreślić, że zarówno ja, jak i środowisko trenerskie i zawodnicze wysoko oceniało organizację zawodów w Suszu, gdzie mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim odbywały się nieprzerwanie od 2013 roku.

Mistrzostwa Polski na dystansie sprinterskim w 2020 roku odbędą się w tym roku w Blachowni i zostaną zorganizowane przez doświadczoną firmę Labosport, którą prowadzi dwóch utalentowanych byłych reprezentantów kraju – Filip Szołowski i Marcin Florek. Labosport również wziął udział w konkursie na organizację mistrzostw Polski i zgłosił kilka lokalizacji na kilka dystansów. Gmina Susz wystąpiła z wnioskiem jedynie o organizację sprintu. Polski Związek Triathlonu równie wysoko ceni sobie współpracę z tą firmą, z którą organizuje między innymi Puchar Europy w Olsztynie, Turniej Nadziei Olimpijskich, czy mistrzostwa Polski na dystansie długim w Malborku. Nikt jednak nie przekreśla na przyszłość Susza – tak się ułożył kalendarz zawodów w tym roku i być może organizator podjął za szybko pewne kroki związane z podpisaniem jakiejś umowy. Musimy patrzeć na kalendarz imprez międzynarodowych, które są doskonałą okazją do skonfrontowania swoich umiejętności z najlepszymi na świecie. 

Korzystając z okazji, życzę udanych zawodów, których organizacja była w przeszłości częścią mojego życia, a melomanom życzę niezapomnianych wrażeń muzycznych. 

Paweł Młynarczyk

REKLAMANAJLAK

7Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Gaweł 7 8 miesięcy temuocena: 74% 

  Paweł, jaką częścią twojego życia był czy jest triathlon, KASA i tylko to ważne.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sportowiec 6 8 miesięcy temuocena: 37% 

  Odpowiedzialny jest tylko i wyłącznie dyr. CSiR oraz dyr SOK, który odpowiada za umowy z zespołami. Widocznie temu drugiemu taki termin podano i tego się trzymał. Zaczęto organizację od d... strony...

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kirzan 5 8 miesięcy temuocena: 61% 

  Odczep się od Jarka. To opiekuńczy i dobry człowiek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Artur 4 8 miesięcy temuocena: 57% 

  Widzisz kolego bylibyście dalej organizatorami triathlonu w suszu , ale (...) to pozostaje wam tylko (...) w swoje gniazdo i robić dziwne zadymy co roku. Jeszcze trochę i Cię prześwietla w codziennej pracy jaką sprawujesz. Wtedy dopiero zrobi się hucznie i światło dzienne ujrzy (...).

  Edytowany: 8 miesięcy temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sportowiec 3 8 miesięcy temuocena: 42% 

  Artur, jestes malutki... Tylko tyle...

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 2 8 miesięcy temuocena: 74% 

  Dziękuję za ostrzeżenie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Krzysiek Kowaleski 1 8 miesięcy temuocena: 50% 

  Dyrektorzy osrodka sportu w Suszu dajecie ciała. Najłatwiej zrzucić winę na kogoś innego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAbudzyk
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8705 sekundy