REKLAMAMartex
ipb_nowa
wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 lutego 2020, 09:18 komentarzy 24

(Fot. Info Iława.)

Teatralno-taneczna opowieść o bliskiej i intymnej, ale pozbawionej podtekstów erotycznych relacji pomiędzy dwoma mężczyznami, z których jeden ma narzeczoną, a drugi dopiero niedawno powiedział ojcu o swojej orientacji homoseksualnej, była tematem pierwszego spektaklu w ramach nowego cyklu Iławskiego Centrum Kultury.

Spektakl, który w poniedziałkowy wieczór przyciągnął do iławskiej "Pasji" miłośników hybrydy, jaką jest teatr tańca, okazał się formą odważną, współczesną, przystępną. Na warsztat artyści Michał Przybyła i Dominik Więcek wzięli tytułowy bromance, który - jak podaje Wikipedia, jest "bliską, emocjonalną, nieseksualną relacją pomiędzy dwoma lub więcej mężczyznami, głębszą i bardziej intymną niż przyjaźń. Rosnąca popularność tego konceptu na początku XXI wieku postrzegana jest jako odzwierciedlenie zachodzących w społeczeństwie zmian, przede wszystkim zwiększonej otwartości na kwestie tożsamości płciowej i seksualności".

Scenariusz spektaklu stopniowo wydobywał na światło dzienne i kwestionował kolejne stereotypy o męskich rolach i relacjach. Twórcy upominali się o miejsce w przestrzeni publicznej na otwarte okazywanie przez mężczyzn emocji, czy czułości. Tematem przewodnim był tytułowy bromance, ale pojawił się i wątek o - nieraz trudnej - relacji ojciec-syn.

Aktorzy-tancerze potrafili iławską publiczność zaskoczyć i utrzymać uwagę. Sporo pojawiło się zwłaszcza w drugiej części przedstawienia interakcji i elementów komicznych.

"Bromance" był pierwszą częścią cyklu "Od kontemplacji do inspiracji – Teatr Tańca na scenie Kinoteatru Pasja", realizowanego przez Iławskie Centrum Kultury we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca. O tym, że realizację działania umożliwiło pozyskanie zewnętrznego wsparcia finansowego, przypomniała przed spektaklem Lidia Miłosz, dyrektor Iławskiego Centrum Kultury. Podkreśliła też rolę osób zaangażowanych w przygotowanie i przeprowadzenie projektu. Koordynatorką jest tancerka, iławianka Katarzyna Leszek, zaś ze strony ICK nad przedsięwzięciem czuwa Joanna Neścior

Wkrótce kolejne spotkania z teatrem tańca w iławskiej "Pasji". Szczegóły dotyczące cyklu przybliżaliśmy na infoilawa.pl w tym artykule.

"Bromance" otworzył w Iławie nowy teatralno-taneczny cykl.
Zdjęcia: Info Iława.

Mniej niż romans, więcej niż przyjaźń. Bromance był tematem spektaklu teatru tańca w Iławie.

Ilość zdjęć 30

abs2

21Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Bor 21 4 miesiące temu

  Nic się nie poradzi...taka sztuka za przeproszeniem...też ma swoich odbiorców niestety...widać to po widowni....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Komentujący 20 4 miesiące temuocena: 25% 

  Pytam kto z komentujących był na przedstawieniu, bo odnoszę wrażenie, że nikt. Rozmawiałem z jedną osobą, która była na nim i jej się podobało.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aleeeż !!! artyzm 19 4 miesiące temuocena: 60% 

  dla mężczyzn ,takich rudych również jest jeszcze miejsce na 1-go Maja 14. tam ci artyści mieliby liczne towarzystwo. niechby taki artysta spróbował usiąść z tyłkiem na mojej głowie,,, byłaby jajecznica.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Komentujący 18 4 miesiące temuocena: 40% 

  Ilu z komentujących było na tym przedstawieniu?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Icek 17 4 miesiące temuocena: 71% 

  Nagle statystyka odgrywa pierwszorzędną rolę? Jak było można posłuchać wśród mieszkańców. Zniesmaczenie, rozczarowanie to główne hasła, które można usłyszeć. Dyrekcji ICK zalecam ograniczyć wiek dziecka do następnych sztuk teatralnych, bo rozmówki ze sceny o smaku włosów łonowych są obleśne, tak samo jak siadanie nieświadomemu dziecku na kolana nie uzyskawszy jego zgody.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mania 16 4 miesiące temuocena: 29% 

  Widzę że to jedna i ta sama przy czym bardzo sfrustrowana osóbka schowana za ekranikiem swojego srajfoniku stuka i dłubie homofobiczne komentarze o sztuce której nie widziała i której zwyczajnie nie rozumie bo wykracza za jej wąziutkie horyzonciki kulturalne. Kurde, ale to słabe.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kriscros 15 4 miesiące temuocena: 65% 

  Proste. Było za dofinansowaniem Solorza lub z Uni to wzięli to. A biedny lub poleciał bo za darmo. I was mają. Uwaga na szkoły i przedszkola bo też będą próbowali. To co darmowe to podejrzane. Precz z LGBT.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 14 4 miesiące temuocena: 68% 

  Tolerancyjny ty jesteś pozbawiony nienawiści pewnie co? ale tacy jak ty to właśnie siejecie potężną nienawiść np. do katolików. Popatrz na radę kobiet i co piszą na FB jak obrażają innych a szczycą się że są tolerancyjni i pozbawieni nienawiści. A jedna z nich nawet musi chodzić z dziećmi do psychologa bo dzieci nie są w stanie tej głupoty zrozumieć. Taka inność niszczy nasze dzieci.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Tolerancyjny 13 4 miesiące temuocena: 40% 

  Nie uważasz, że Twoje zachowanie to może być choroba, choroba nienawiści do inności.....

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kasia 12 4 miesiące temuocena: 69% 

  Słabe. Zrobiliby teatrzyk dla dzieci to było by pełne kino.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Precz z brakiem tolerancji 11 4 miesiące temuocena: 75% 

  Kino było pełne = był sold out :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~taka prawda 10 4 miesiące temuocena: 65% 

  jeżeli tego typu pokaz [...] się powtórzą,,,,,,,,,,,,,to niestety Burmistrz wraz ze swoją ferajną wylecą na ... wybieg.

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~won takim artystom 9 4 miesiące temuocena: 59% 

  ICK ? BURMISTRZ ? godzą się na takie pokazy ? jeszcze może Ratusz , albo ICK zapłacIŁ za występ takich [...] ??? ILE ten bzdurny pokaz kosztował Iławę ? lepiej żeby tacy artyści [...]

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Precz z brakiem tolerancji 8 4 miesiące temuocena: 67% 

  Bardzo śmieszy mnie zachowanie osób takich jak ty. Jakim prawem można oceniać sztukę - osoby inteligentne wiedza ,ze ma prawo rządzić się swoimi prawami. Uważam ze to był bardzo mądry i świetnie przygotowany spektakl. Brawo dla Iławy za przelanie lodu i pokazie ze różnorodność jest normalna. Chciałbym dodać tylko ze zachęcam osoby negujące o douczenie się ,i otworzenie na świat ,a no i nie zaglądanie komuś do łóżka ,tylko zajęciem się własnymi sprawami ,tak jak na dorosłe osoby przestało.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Uczestnik 7 4 miesiące temuocena: 66% 

  Niestety wielu z widzów było wręcz zażenowanych sztuką. Było to słychać w komentarzach jak również w słowach seniora, któremu ów aktor okrakiem wlazł na głowę. Wielu z widowni wprost mówiło, że nie miało bladego pojęcia co będzie przedstawiane. Śmiało można się pokusić o stwierdzenie, że tylnymi drzwiami samorządu przedziera się ideologia lgtb.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 6 4 miesiące temuocena: 68% 

  I się potwierdza że homoseksualizm jest bliski pedofilii jak się pchał dziecku na kolana. Żenada ludzie obudźcie się za 4 lata wybory dopiero może być już za późno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a 5 4 miesiące temuocena: 66% 

  Co to za sztuka - to mały kroczek do LGBTIAQ i innych zboczeń tylko gratulować lewakom. Ale świat zawsze sam się broni i od zboczeńców się też obroni. Brawo kasa miejska idzie na takie ideologie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~zboczki precz ! 4 4 miesiące temuocena: 53% 

  nie cierpię [...[ i tyle. [...]

  Edytowany: 4 miesiące temu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Romek 3 4 miesiące temuocena: 66% 

  Tylko czekać, kiedy nam zorganizują marsz równości w Iławie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Precz z brakiem tolerancji 2 4 miesiące temuocena: 78% 

  Ja osobiście czekam z niecierpliwością ,to byłaby super i incjatywa ,która wsparłby duża ilość osób z Iławy i okolic

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~śmiszne toto, oj śmiszne 1 4 miesiące temuocena: 64% 

  cóż to za wywody wikipedyczne , o relacji pomiędzy dwoma lub więcej mężczyznami, o głębszej i bardziej intymnej niż przyjaźń. gejopodobni , czy ??? inne zboczki ? oj bo biedroń może być zazdrosny , a wiosna idzie i muchy zaczynają. popuszczać

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.948 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)