wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 marca 2024, 18:04 komentarzy 5

(Fot. GKS Wikielec)

Grający na co dzień w III lidze GKS Wikielec rywalizował dzisiaj z Mamrami Giżycko (IV liga) o awans do ćwierćfinału piłkarskiego Wojewódzkiego Pucharu Polski. Sprawdzamy, jakim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

MECZ 1/8 FINAŁU WPP:

Mamry Giżycko – GKS Wikielec 0:3 (0:0)

0:1 - (53, gol samobójczy), 0:2 - Sobociński (55), 0:3 - Jackowski (61)

GKS WIKIELEC (skład wyjściowy): Leszczyński – Jajkowski, Kacperek, Krasouski, Szmydt, Filipczyk, Kondracki, Dąbrowski, Kirss, Sobociński, Sobotka,

Większość spotkań 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski została rozegrana już 2 marca. Zespoły z III ligi (GKS Wikielec i Concordia Elbląg) w tamtą pierwszą sobotę miesiąca akurat rozpoczynały rundę wiosenną sezonu 2023/24 i ich mecze przełożono na dzisiaj.

Na trzy dni przed pojedynkiem w Giżycku pisaliśmy o tym, że w zespole GKS-u Wikielec jest kilka kontuzji. Więcej w artykule: Mały szpital w GKS-ie Wikielec po meczu z Unią

Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie spotkania, kiedy to najpierw goście trafili do własnej bramki. Następnie na listę strzelców wpisali się: Maddox Sobociński oraz Mateusz Jackowski.

W najbliższy weekend GKS gra w lidze - zespół trenera Damiana Jarzembowskiego wybiera się do Grodziska Mazowieckiego na mecz z Pogonią. Sytuacja kadrowa drużyny z Wikielca jest na tyle skomplikowana, że w drugiej połowie na boisko musiał wejść... bramkarz Paweł Rutkowski.

WSZYSTKIE WYNIKI 1/8 FINAŁU WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO

WOJEWÓDZKIEGO PUCHARU POLSKI 2023/24

SOBOTA 2 MARCA:

Warmia Olsztyn - Tęcza Biskupiec 1:8 (0:4)

Wałsza Pieniężno - Start Nidzica 0:2 (0:1)

Warmia Wrzesina - Pisa Barczewo 0:6 (0:4)

Iskra Narzym - Polonia Lidzbark Warmiński 3:5, po regulaminowym czasie 3:3 (1:2)

Orzeł Czerwonka - Znicz Biała Piska 0:5 (0:3)

Olimpia Olsztynek - Constract Lubawa 0:0 po regulaminowym czasie gry, 0:1 po dogrywce