REKLAMADPK

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2017, 08:52 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. )

Jak taką drogą dojechać do pracy, szkoły, sklepu, albo do lekarza? Obecnie to praktycznie niemożliwe, droga jest nieprzejezdna, a urzędnicy rozkładają ręce - alarmuje mieszkaniec Rucewa w gminie Zalewo, przesyłając zdjęcia aut, które na drodze Rucewo-Jerzwałd dosłownie toną w błocie.

Nadesłane przez naszego czytelnika zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości co do opłakanego stanu gruntowej drogi powiatowej prowadzącej z Rucewa do Jerzwałdu. W wyniku odwilży i dość intensywnych opadów deszczu kierowcy, którzy próbują nią przejechać, toną w błocie.

Mieszkańcy szukali już pomocy lokalnych samorządów. Niestety, jak dotąd, apele o modernizację drogi były nieskuteczne.

- Burmistrz Zalewa rozkłada ręce, gdyż droga jest powiatowa, powiat z kolei twierdzi, że gmina Zalewo nic nie robi w tym kierunku - pisze do nas mieszkaniec. - Po drugie nie będą przecież teraz "wywalać pieniędzy w błoto" (jak co roku). Trzeba poczekać, aż wyschnie, a do tego momentu mieszkańcy muszą sobie radzić sami. W praktyce oznacza to konieczność holowania każdego auta traktorem, bo droga jest po prostu nieprzejezdna. Natomiast gdy droga już wyschnie, sprawa przycichnie i tak w kółko, od wielu lat.

Czytelnik pisze również o znajdującym się w Rucewie ośrodku wsparcia osób bezdomnych. Nieprzejezdna droga może być nawet zagrożeniem dla życia i zdrowia.

- Wielu podopiecznych tego ośrodka wymaga transportu na dializy - informuje mężczyzna. - A co, jeśli któryś z mieszkańców będzie potrzebował karetki? Pomoc do nas nie dojedzie.

Do tematu wrócimy na początku nowego tygodnia, gdy urzędnicy wrócą do pracy.

Fot. Czytelnik.

REKLAMANotus_nowa

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.6789 sekundy
trwaja prace administracyjne - wkrotce wracamy 1:)