REKLAMAT-mobile
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 lutego 2017, 08:52 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelnik. )

Jak taką drogą dojechać do pracy, szkoły, sklepu, albo do lekarza? Obecnie to praktycznie niemożliwe, droga jest nieprzejezdna, a urzędnicy rozkładają ręce - alarmuje mieszkaniec Rucewa w gminie Zalewo, przesyłając zdjęcia aut, które na drodze Rucewo-Jerzwałd dosłownie toną w błocie.

Nadesłane przez naszego czytelnika zdjęcia nie pozostawiają wątpliwości co do opłakanego stanu gruntowej drogi powiatowej prowadzącej z Rucewa do Jerzwałdu. W wyniku odwilży i dość intensywnych opadów deszczu kierowcy, którzy próbują nią przejechać, toną w błocie.

Mieszkańcy szukali już pomocy lokalnych samorządów. Niestety, jak dotąd, apele o modernizację drogi były nieskuteczne.

- Burmistrz Zalewa rozkłada ręce, gdyż droga jest powiatowa, powiat z kolei twierdzi, że gmina Zalewo nic nie robi w tym kierunku - pisze do nas mieszkaniec. - Po drugie nie będą przecież teraz "wywalać pieniędzy w błoto" (jak co roku). Trzeba poczekać, aż wyschnie, a do tego momentu mieszkańcy muszą sobie radzić sami. W praktyce oznacza to konieczność holowania każdego auta traktorem, bo droga jest po prostu nieprzejezdna. Natomiast gdy droga już wyschnie, sprawa przycichnie i tak w kółko, od wielu lat.

Czytelnik pisze również o znajdującym się w Rucewie ośrodku wsparcia osób bezdomnych. Nieprzejezdna droga może być nawet zagrożeniem dla życia i zdrowia.

- Wielu podopiecznych tego ośrodka wymaga transportu na dializy - informuje mężczyzna. - A co, jeśli któryś z mieszkańców będzie potrzebował karetki? Pomoc do nas nie dojedzie.

Do tematu wrócimy na początku nowego tygodnia, gdy urzędnicy wrócą do pracy.

Fot. Czytelnik.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4387 sekundy