REKLAMAPanczen1
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lipca 2017, 05:10 komentarzy 25

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Grupa około 120 osób wzięła udział w dzisiejszym proteście zorganizowanym przed siedzibą Sądu Rejonowego w Iławie. To druga manifestacja sprzeciwu części mieszkańców naszego miasta wobec wprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w sądownictwie. W ocenie uczestników protestu reforma PiS godzi w niezawisłość polskich sądów.

Podobnie jak podczas pierwszego, niedzielnego zgromadzenia uczestnicy protestu zapalili znicze w ramach akcji "Łańcuch światła". Śpiewano też hymn narodowy i wznoszono okrzyki, w tym hasła "Precz z Kaczorem - dyktatorem" i "wolne sądy", nie zabrakło wystąpień. Głos zabrała m.in. organizatorka dzisiejszego zgromadzenia iławianka Dominika Kasprowicz. Przekonywała ona, że warto uczestniczyć w tego rodzaju zgromadzeniach, manifestować swój światopogląd, jednocześnie nie zamykając się na tych, którzy myślą inaczej. Nie obrażajmy się, a prowadźmy dialog - zachęcała Kasprowicz. Z kolei Dariusz Paczkowski podkreślał, że wierzy w mądrość Polaków, którzy, jak mówił, nie dadzą się złamać władzy.

Uczestnicy mówią o dużych emocjach związanych z udziałem w manifestacji.

- Hymn, okrzyki, przemówienia, było pięknie - podsumowuje jeden z manifestujących.

Zgromadzenie zabezpieczała policja, w pobliżu miejsca manifestacji było kilka radiowozów. Całość przebiegła spokojnie.

Więcej - jutro.

Fot. Info Iława.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAogłoszenie

25Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Iławiak 25 ponad rok temuocena: 100% 

  Nich wszyscy młodzi pobierający na tym nie licznym zgromadzeniu 500 zrzekną sie 500 plus a później mogą sobie do woli krzyczeć Precz z Kaczorem

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~żelazo 24 ponad rok temu

  I co ma rząd robić w takiej sytuacji? Wariant Piłsudskiego? Przecież to jest powtórka sytuacji z końca XVIII w. Jawna Targowica. 1517 Luter 1717 Masoneria 1917 Zamach Lenina 1917 Fatima 2017 ???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natasza Miansarowa 23 ponad rok temu

  Doskonale Janku i obserwatorze pustej kobiecie odpowiedzieliście. Wiem jedno, ze nie ma przypadku w . katastrofie kiedy tacy ludzie z Prezydentem giną. Ale wróćmy do poniżania prezydenta. Tak spirala zła nakręcała się od dawna. Ja bym was biła w mordy już dawno. Dzis w Polsce idzie ku wielkiemu politycznemu przełomowi, to wojna ideologiczna, o rodzaj państwa, czy ma byc laickie zalane islamem lewactwem i wszelakiej maści seksualnych odszczepieńców, czy Polską wolną od tego łajdactwa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Janek 22 ponad rok temu

  Do Magdalena: A co jeśli Kaczor prawdę rzekł z mównicy? ;-) W kontekście słów "Ch..., d.... i kamieni kupa" oraz "państwo teoretyczne" i całej afery taśmowej (nikt z mówiących o karygodnych rzeczach w stosunku do Polski i Polaków do dzisiaj nie poniósł odpowiedzialności, obecny rząd nic z tym nie zrobił do tego pory), afera reprywatyzacyjna (w tym i zamordowanie, spalenie żywcem Jolanty Brzeskiej przez handlarzy nazwane w oficjalnym śledztwie samobójstwem), afera marszałkowa (wystarczy posłuchać bez narracji medialnej wyroku sądu ws. Sumliński vs. Komorowski). To tylko czubeczek góry lodowej. Piszę to jako doprawdy chłodny zwolennik obecnego rządu. Jak już pisałem. Demonizacja Kaczora się nie uda. Ta technika manipulacji przestała już działać na społeczeństwo, co wystarczy sprawdzić na podstawie sondaży (które obecnie są metodą rządzenia z oczywistymi technikami erystycznymi ich dyskredytacji lub gloryfikacji w zależności od potrzeby chwili): stabilne 37% i do tego ponad 60% w grupie 18-24 lata (jeśli dobrze pamiętam). Jeszcze raz. Jeśli ktoś doprowadzi do zamieszek, rozlewu krwi i kolejnego rozbioru Polski to będzie potępiony na wieki i nikt mu tego nie wybaczy. Chcecie rozniecić ogień, ale nie znacie tego konsekwencji. Nie potraficie przewidzieć do czego to doprowadzi i jakie to wywoła skutki. Przypomnę, że ustawy 1066 (o "bratniej" pomocy) obecny rząd też nie uchylił. Codziennie, nawet dzisiaj ludzie giną w Doniecku, Ukraina jest w rozsypce, w części kraju toczą się regularne walki i umierają nie tylko żołnierze, ale cywile: dzieci, kobiety, starcy. U nich też się zaczęło niewinnie. Chcecie tego? Weźmiecie za to odpowiedzialność?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ obserwator 21 ponad rok temu

  Magdalenowie! Kto kilka lat temu wyzywał prezydenta Kaczyńskiego od kartoflanka, kto wystawiał krzyż z puszek Lech, kto mówił, że jest alkoholikiem itp. I nikt nie poniósł kary. A dziś Budka i donosiciele powołują się na autorytet prof. Kaczyńskiego. Wstyd! Ale my pamiětamy.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Magdalena 20 ponad rok temu

  Do Nataszy Miesarowej. Czy nie sądzisz,że tą iskrą nienawiści była wypowiedż guru religii smoleńskiego z trybuny sejmowej :"mordercy,zdradzieckie mordy,kanalie....."Guru,który ,za nic nie odpowiada ,a wiadomo,że pociąga za wszystkie sznureczki marionetek.Tego już się nie da zatrzymać ,znowu będziemy mieli gorący sierpień.....

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natasza Miansarowa 19 ponad rok temu

  Był Cud nad Wisłą. Jest burdel, psy czekają na pierwszą krew, by się napoić. To wy k odziarze na tę krew czekacie. Obyście nie żałowali, obyście. Bo jeśli iskra wybuch wznieci, to wypełni się w Polsce apokaliptyczne rozliczenie, rozliczenie bez sądów. Pamiętajcie - ROZLICZENIE BEZ SĄDÓW. Wyciągną was ze wszystkich nor i kryjówek - PAMIĘTAJCIE! BŁAGAM WAS

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ obserwator 18 ponad rok temuocena: 100% 

  Oj Teresko! Ktoś ci w głowie namieszał.Może mniej tvn i polsatu. Włącz myślenie. Tam już gadają, że sprawy ma rozpatrywać Kaczyński, he, he.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Beata 17 ponad rok temu

  Hahaha. Śmiać mi się chce z tych pseudo obrońców konstytucji a już zacierają rączki bo zaraz wpłynie 500+ od naszej kochanej Pani premier.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Teresa 16 ponad rok temu

  Panie Michale, zgodnie z tym co chce wprowadzić Pis, (a raczej co już prawie wprowadził)podczas najbliższych wyborów, jeśli wyniki nie przypadną do gustu PiS, podlegający mu Sąd najwyższy może orzec, że były sfałszowane i PiS będzie rządził wiecznie. Pozdrawiam.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jarek 15 ponad rok temu

  @Mic To bardzo źle Pan pamięta. Obecna Konstytucja została przyjęta w ogólnonarodowym referendum w 1997 roku. Jest wynikiem bardzo szerokich konsultacji społecznych i w mojej ocenie bardzo dobrze definiuje ustrój państwa Polskiego. Jestem wdzięczny twórcom Konstytucji zwłaszcza za jej piękną preambułę. Tak piękne słowa nie mogłyby być napisane w dzisiejszych czasach... W każdym razie nasza Konstytucja nie jest tymczasowa i musimy jej bronić jeśli chcemy, żeby jakakolwiek nowa Konstytucja (o ile Polacy kiedyś ją przyjmą) i w ogóle polskie prawo były szanowane.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~prawa 14 ponad rok temu

  Za nawoływanie do Majdanu organizatorka w natychmiastowym trybie powinna znależć się w środku sądu i odpowiedzieć karnie,następnie udać się na przymusowe wakacje do pobliskiej Ostródy,albo Grudziądza.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Dana 13 ponad rok temu

  Panie Dariuszu! Po absolwencie historii UG, działaczu OKP i Solidarności spodziewałam się większego ogarnięcia politycznego. Staje pan w jednym szeregu z Mazgułą i ludźmi którzy mają zarzutu y korupcyjne . Jako emeryt po 40 tce i jeszcze czynny nauczyciel powinien pan wiedzieć,że nie należy wyzywać ludzi, nawet jeśli są politykami. Ci pan powie rodzicom, dzieciom którzy myślą inaczej. Wygoni ich pan z klasy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Michał 12 ponad rok temu

  Proszę o informację JAKIE obecnie KONKRETNE prawa są łamane i w jaki sposób można w stosunku do Kaczyńskiego używać określenia "dyktator"? Czy ktoś z obecnej opozycji został aresztowany, pobity lub zamordowany (np. spalony jak p. Jolanta Brzeska, co ostatecznie nazwano samobójstwem) w ostatnich latach? Czy wzorem Turcji stara się przywracać karę śmierci, a oponentów hurtem się ruguje ze społeczeństwa? Czy jakiś sędzia w ostatnim czasie został bezprawnie i bezpodstawnie aresztowany (ponownie wzorem Turcji)? Czy może jak we Francji lub Hamburgu ostatnio płonęły w Polsce samochody w wyniku zamieszek? Może wzorem państw zachodnich boimy się wyjść do sklepu w biały dzień z uwagi na przyjaznych nam imigrantów ubogacających kulturowo Polaków? Nie jestem wyborcą ani sympatykiem obecnej władzy i nie głosowałem na nich (i nie będę), ale nie lubię braku krytycyzmu i nie sprecyzowanych konkretnie działań pod publikę bez konkretyzacji merytorycznej. My, tj. obywatele rozliczymy obecną władzę w następnych wyborach. Ściśle i konkretnie, a nie życzymy sobie żadnych awantur. Póki co żaden z osób nagranych w Sowie nie poniósł żadnej odpowiedzialności, a słuchając taśm (bez narracji medialnej) ukazuje jak traktowano kiedyś Polskę. I co? I nic. Nawoływanie przez niektóre osoby publiczne do użycia siły uważam za poważne zagrożenie i możliwość spowodowania poważnych konsekwencji. Może lepiej niech opozycja skupi się na konkretnych działaniach bo póki co jedyną linią programową jest walenie w rząd i ciśnienie na przyjmowania uchodźców.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Marcin 11 ponad rok temu

  Panie Paczkowski Wstyd. Przestaje z dziećmi chodzić na wycieczki. Co tzn Kaczor Panu zrobił? Zabrania Panu wycieczek z mieszkańcami. Pytanie do organizatorów? Czy dziś też będziecie i czy macie pozwolenie na zgromadzenie?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mic 10 ponad rok temu

  Jakiej konstytucji chcecie bronić? Z tego co pamiętam, ten śmietnik który teraz obowiązuje został napisany na prędce, tak by Kwaśniewski i SLD mogło jakoś rządzić, i z tego co pamietam miała być to chwilowa opcja i za chwilę miała byc napisana prawdziwa Polska konstytucja. A obowiązuje juz 27lat, i jeszcze ktoś ma czelność tego smietnika bronić. Kpina.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jadwiga 9 ponad rok temu

  Pan Paczkowski nie powinien angażować się w politykę. Po jego występie zdecydowałam ,że moje dziecko będzie chodziło do Szkoły Podstawowej w Lubawie nie do akademii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~kazimir 8 ponad rok temu

  To włąśnie ci którzy tracą złodziejskie przywileje po PO

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ obserwator 7 ponad rok temu

  Emerytko! Przeczytaj całą konstytucję a nie fragmenty. Jest tam napisane, że szczegółowy tryb działania instytucji regulują ustawy. Był to sprytny wybieg Kwaśniewskiego by można było regulować funkcjonowanie państwa bez zmiany konstytucji. W ten sposób KE Noe znajdzie podstaw do interwencji. Tak się stało w sprawie TK o czym protestujący nie chcą wiedzieć. Nie pomoże zagranica. Bundeswera nie przyjdzie z odsieczą.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~qwe 6 ponad rok temu

  Sama młodzież na tych protestach. Smutno mi że widzę tam twarze które wcześniej ceniłem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ obserwator 5 ponad rok temu

  To nie był protest tylko kolejna wycieczka pana Paczkowskiego z elementami komedii.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mich 4 ponad rok temu

  Precz z Kaczorem??? Czy jest wgl jakas inna alternatywa? Krzycza protestuja, chca obalenia rzadu, a wzamian nie dają nic, komoletnie nic. Nikt z opozycji nie ma żadnego konkretnego planu na prowadzenie państwa. Najlepiej przytulić sie do UE po przyjmować Arabów, a karuzela będzie sie kręcić. Sady wymagają drastycznej reformy, i dlatego tak boli, odrywanie od koryta zawsze boli. Zamiast wychodzic na ulice, przeczytajcie ta ustawę. Bo nikt z krzyczacych jej nie zna, a stado baranków idzie za hasłami podanymi w polsacie i TVN. Wstyd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Emerytka 3 ponad rok temu

  Też byłam ,było nas znacznie więcej niż w niedzielę ,a piszącym tu obrażliwie o nas powiem jedno,że konstytucja ,to nie kolorowa książeczka ,ale dowód tożsamości naszej polskiej demokracji i nie można zamieniać sędziów na Misiewiczów ,Pisiewiczów ,Piotrowiczów........

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Natasza Miansarowa 2 ponad rok temu

  Lepiej zjeść zdechłego starego śledzia, niż po sprawiedliwość iść do sądu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Jan 1 ponad rok temu

  Byłem dziś z Wami. Było niesamowicie! I tyle osób :) :) :) Dzięki!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAKOMA
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAzajazd
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2736 sekundy