REKLAMAPluszak
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Iławianie i goście odwiedzali dzisiaj jubileuszową, dziesiątą edycję Wystawy Modeli. Jej organizator, pasjonat Damian Sikorski, nie pomylił się, zapowiadając wspaniałą pogodę – jak mówił, wydarzeniu zawsze sprzyja aura i tak było również tym razem. Damian Sikorski nie przesadzał również, mówiąc o ekspozycji, która jest w tym roku wyjątkowo atrakcyjna dla widza i to pomimo ograniczonej przestrzeni.

Organizatorzy prezentują rekordowo dużą, niemal 90-metrową makietę kolejową. Zwiedzający tradycyjnie doceniają uwagę, skrupulatność i wierne odwzorowanie szczegółów – zarówno składów, jak i elementów kolejowej infrastruktury. Rekordowy, wyjątkowo gęsty, jest także rozkład jazdy przygotowany specjalnie na tę imprezę przez pasjonata z Torunia Krzysztofa Rutkowskiego. Na makiecie dużo się dzieje, a przejazdom towarzyszą realistyczne efekty dźwiękowe. Ekspozycję zwiedzają zarówno dzieci, jak i dorośli, a obsługujący makietę pasjonaci chętnie dzielą się swoją wiedzą i ciekawostkami.

Wystawie towarzyszą także stoiska, gdzie kolekcjonerzy znajdą nowe perełki do swoich zbiorów. Wystawę w sali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 można oglądać także jutro. Dostępna będzie, tak jak dzisiaj, w godzinach 10:00-15:00, wstęp jest wolny.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

Część czwarta

Część piąta

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.1733 sekundy