REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Iławianie i goście odwiedzali dzisiaj jubileuszową, dziesiątą edycję Wystawy Modeli. Jej organizator, pasjonat Damian Sikorski, nie pomylił się, zapowiadając wspaniałą pogodę – jak mówił, wydarzeniu zawsze sprzyja aura i tak było również tym razem. Damian Sikorski nie przesadzał również, mówiąc o ekspozycji, która jest w tym roku wyjątkowo atrakcyjna dla widza i to pomimo ograniczonej przestrzeni.

Organizatorzy prezentują rekordowo dużą, niemal 90-metrową makietę kolejową. Zwiedzający tradycyjnie doceniają uwagę, skrupulatność i wierne odwzorowanie szczegółów – zarówno składów, jak i elementów kolejowej infrastruktury. Rekordowy, wyjątkowo gęsty, jest także rozkład jazdy przygotowany specjalnie na tę imprezę przez pasjonata z Torunia Krzysztofa Rutkowskiego. Na makiecie dużo się dzieje, a przejazdom towarzyszą realistyczne efekty dźwiękowe. Ekspozycję zwiedzają zarówno dzieci, jak i dorośli, a obsługujący makietę pasjonaci chętnie dzielą się swoją wiedzą i ciekawostkami.

Wystawie towarzyszą także stoiska, gdzie kolekcjonerzy znajdą nowe perełki do swoich zbiorów. Wystawę w sali sportowej Samorządowej Szkoły Podstawowej nr 3 można oglądać także jutro. Dostępna będzie, tak jak dzisiaj, w godzinach 10:00-15:00, wstęp jest wolny.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

Część trzecia

Część czwarta

Część piąta

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 1.3097 sekundy