REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2017, 06:50 komentarzy 6

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Kadr z nagrania mieszkańca.)

Wyburzono komin kisielickiej mleczarni - 30-metrowa konstrukcja zniknęła z powierzchni ziemi w minioną sobotę 8 lipca, by ustąpić miejsca nowej planowanej tu inwestycji, marketowi sieci PRIM.

Wyburzanie obserwowało wielu mieszkańców. Obecny był m.in. burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

- Podcinanie budowli trwało grubo ponad godzinę i zgromadzeni wyłączyli komórki nagrywające te prace - relacjonuje włodarz gminy. - Kiedy komin wreszcie dał za wygraną, to upadł tak szybko, że większości nie udało się uchwycić tego momentu.

Sztuka ta udała się jednemu z mieszkańców, Łukaszowi Jakubczykowi, a jego nagranie pojawiło się wkrótce w mediach społecznościowych. Materiał dokumentuje duże zmiany, jakie zachodzą obecnie przy ulicy Daszyńskiego. Poza kominem wyburzenia objęły budynek mleczarni i zabudowania towarzyszące. Otwarcie sklepu planowane jest na listopad tego roku.

Kisielicka mleczarnia to już historia... (fot. Rafał Ryszczuk/FB).

Autor nagrania: Łukasz Jakubczyk, źródło: Rafał Ryszczuk/FB.


ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAPS QUALITY

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~niedorobiony rzecznik 6 ponad rok temu

  oj oj jakiś zwolennik poprzedniego burmistrza się odezwał, albo zszyszchlony Janusz. Budowę zakładów widac gołym okiem, miejsca pracy będą oby tylko ludzie chcieli pracować, miasteczko kwitnie. Burki szczekają w karawana jedzie dalej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łoś Superktoś 5 ponad rok temu

  Weź mi emigrancie wytłumacz, jaki jest udział gumianego burmistrza w sprzedarzy działki przez Mlekovite firmie Prim. I jeszcze Mlekovita nie chciała mu powiedzieć komu sprzedała mleczarnie. A gdzie Szkłomal? A gdzie droga do Gorynia? A gdzie nowe miejsca pracy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~emigrant 4 ponad rok temu

  Wreszcie coś dobrego dzieje się w Kisielicach, wreszcie po tylu latach zastoju jakiś ruch ! Zmiana na stanowisku burmistrza powinna nastąpić już dawno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Info 3 ponad rok temu

  Wideo jest dostepne na dole artykulu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaa 2 ponad rok temu

  brak linku do wideo, jak to zobaczyc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszak 1 ponad rok temu

  W Suszu po tartaku też został tylko komin. Nie można by go zburzyć? Złomiarze od dołu pokradli metalowe obejmy opasające komin, więc tylko patrzeć jak samoistnie się zburzy. Tyle tylko, że w promieniu kilku metrów mieszkają ludzie. Jak spadnie w nieodpowiednią stronę to będzie katastrofa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3332 sekundy