REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2017, 06:50 komentarzy 6

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Kadr z nagrania mieszkańca.)

Wyburzono komin kisielickiej mleczarni - 30-metrowa konstrukcja zniknęła z powierzchni ziemi w minioną sobotę 8 lipca, by ustąpić miejsca nowej planowanej tu inwestycji, marketowi sieci PRIM.

Wyburzanie obserwowało wielu mieszkańców. Obecny był m.in. burmistrz Kisielic Rafał Ryszczuk.

- Podcinanie budowli trwało grubo ponad godzinę i zgromadzeni wyłączyli komórki nagrywające te prace - relacjonuje włodarz gminy. - Kiedy komin wreszcie dał za wygraną, to upadł tak szybko, że większości nie udało się uchwycić tego momentu.

Sztuka ta udała się jednemu z mieszkańców, Łukaszowi Jakubczykowi, a jego nagranie pojawiło się wkrótce w mediach społecznościowych. Materiał dokumentuje duże zmiany, jakie zachodzą obecnie przy ulicy Daszyńskiego. Poza kominem wyburzenia objęły budynek mleczarni i zabudowania towarzyszące. Otwarcie sklepu planowane jest na listopad tego roku.

Kisielicka mleczarnia to już historia... (fot. Rafał Ryszczuk/FB).

Autor nagrania: Łukasz Jakubczyk, źródło: Rafał Ryszczuk/FB.


ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

6Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~niedorobiony rzecznik 6 ponad rok temuocena: 50% 

  oj oj jakiś zwolennik poprzedniego burmistrza się odezwał, albo zszyszchlony Janusz. Budowę zakładów widac gołym okiem, miejsca pracy będą oby tylko ludzie chcieli pracować, miasteczko kwitnie. Burki szczekają w karawana jedzie dalej.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Łoś Superktoś 5 ponad rok temuocena: 50% 

  Weź mi emigrancie wytłumacz, jaki jest udział gumianego burmistrza w sprzedarzy działki przez Mlekovite firmie Prim. I jeszcze Mlekovita nie chciała mu powiedzieć komu sprzedała mleczarnie. A gdzie Szkłomal? A gdzie droga do Gorynia? A gdzie nowe miejsca pracy?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~emigrant 4 ponad rok temuocena: 50% 

  Wreszcie coś dobrego dzieje się w Kisielicach, wreszcie po tylu latach zastoju jakiś ruch ! Zmiana na stanowisku burmistrza powinna nastąpić już dawno.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Info 3 ponad rok temuocena: 50% 

  Wideo jest dostepne na dole artykulu.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aaa 2 ponad rok temuocena: 50% 

  brak linku do wideo, jak to zobaczyc

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~suszak 1 ponad rok temu

  W Suszu po tartaku też został tylko komin. Nie można by go zburzyć? Złomiarze od dołu pokradli metalowe obejmy opasające komin, więc tylko patrzeć jak samoistnie się zburzy. Tyle tylko, że w promieniu kilku metrów mieszkają ludzie. Jak spadnie w nieodpowiednią stronę to będzie katastrofa.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4254 sekundy