REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 lipca 2017, 06:58 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Czytelniczka. )

Uszkodzone urządzenia, brak ogrodzenia, zarastająca trawa - plac zabaw na ulicy Ostródzkiej w Iławie to smutny widok. Po sygnale od naszej czytelniczki i przekazaniu przez nas sprawy zarządcy niezbędne naprawy zostaną przeprowadzone, ale ITBS nie obiecuje mieszkańcom większej inwestycji w tym miejscu.

- Taki oto plac zabaw dla dzieci oferuje ITBS na ul. Ostródzkiej - pisze nasza czytelniczka. - Rozsypujące się ze starości elementy drewniane, nieodgrodzony żadnymi krzakami teren zabaw (blisko ulica), w 3/4 wielkości zarośnięty trawą, bez grama cienia. Dodatkową atrakcją mogą być poszukiwania i znajdowanie kocich bobków w niewymienianym od lat piasku, który jest ewentualnie dosypywany. Z tego wynika, że zarządca ma tylko prawa - pobieranie czynszu, a zero obowiązków. Może burmistrz i radni miasta powinni przyjść ze swoimi pociechami, zrobić rekonesans "włości", zanim skupią się na następnej podwyżce czynszu.

Anna Chudzikowska z ITBS potwierdza, że omawiany plac zabaw pozostaje w zarządzie spółki. Mieści się przy budynkach 48e-48g na ulicy Ostródzkiej.

- Staramy się przeprowadzać naprawy na bieżąco, jednak fundusze są ograniczone, a większość nakładów pochłaniają zdewastowane budynki - mówi Anna Chudzikowska. - Ostatnia kontrola w tym miejsca była przeprowadzona 18 kwietnia. Wymienione zostały dwa drewniane słupki od huśtawek, a pozostałe urządzenia były sprawne. Plac nie znajduje się przy drodze publicznej, więc ogrodzenie nie jest planowane. Co do zieleni, mamy podpisaną umowę z zewnętrzną firmą. Być może ostatnia deszczowa pogoda nie pozwoliła na wykoszenie placu. Piasek wymieniany jest każdego roku.

Zarządowi ITBS udostępniliśmy też zdjęcia naszej czytelniczki. Jak przekazała nam Anna Chudzikowska, na miejsce został wysłany pracownik, by przeprowadzić naprawy uszkodzonych urządzeń. Nie ma jednak planów, które sprostałyby oczekiwaniom mieszkańców. Jak informuje nasza rozmówczyni, większa inwestycja na razie nie jest w tym miejscu planowana. Chyba już czas, by o tym pomyśleć...

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~AniaB 4 ponad rok temu

  Zszokowało mnie to zdjęcie. Tak właśnie Iława dba o tych najmłodszych, którzy powinni mieć zapewnione bezpieczeństwo podczas zabawy. A pan burmistrz się tak naobiecywał placu zabaw z prawdziwego zdarzenia w Iławie i póki co na obietnicach się skończyło. Baju baju a głupiemu radość.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Maria Awaria 3 ponad rok temu

  Sprawa ma się podobnie przy blokach ITBS-u Skłodowskiej 2a,b,c. Naprawdę sporo trzeba było się namęczyć ażeby zarządca zrobił ogrodzenie placu zabaw, choć do tej pory syf jest tam zawsze niemały. Firma sprzątająca EKO pokazuje się raz na jakiś czas. Obecnie mamy lipiec a trawa była koszona w tym roku tylko jeden raz, a firma EKO faktury wystawia ITBS-owi cyklicznie co miesiąc-w tym za koszenie również. To że Pani prezes EKO dostaje pieniądze za niewykonaną pracę może już nikogo nie dziwi, a można zawdzięczać tylko kierownictwu ITB-s, które to przyjmuje faktury, na pałę podpisują protokół że niby coś tam się odebrało, dalej pieniądze przelewają na konto, lecz brakuje finału....czyli faktycznego komisyjnego comiesięcznego odbioru robót w TERENIE! Bardziej wtajemniczeni wiedzą że ITBS (dawniej MZGL) oraz wyżej wspomniana firma sprzątająca to kolesiostwo i kumoterstwo, kiedyś z jednego gara się jadło- dziś zaś dziś trzeba sobie pomagać tylko dlaczego za pieniądze najemców lokali???

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Mieszkanka bloku 2 ponad rok temu

  Dokładnie tak jest . Jestem tak samo oburzona traktowaniem lokatorów. Jedynie co TBS robią to podwyższa czynszu. Firma sprzątająca zaniedbała blok na maxa . Klatki zamiatane byle jak i po łebkach. Sprzątaczki kłócą się pod blokiem która ile ma pracy po ile klatek po 6 rano!!! Myją klatki jedna woda tzn kilka klatek Brawo Panie sprzątające za to , ciekawe czy tak w domu robocie ? Trwa koszona od święta po telefonie do spółdzielni a tak nie ma komu tego zrobić dopiero po interwencji . Wszelakie usterki to jest problem bo jak to jest możliwe żeby drzwi się same psuły? 11 rodzin mieszka w kazdej klatce i każdy wchodzi do mieszkania przez drzwi wejściowe do klatki a nie przez komin. To jest normalne że coś się zużywa. Ale tak to jest jak z TBS nikt tu nie zagląda. A jeśli chodzi o plac zabaw to koty notorycznie się załatwiają w piaskownicy , tak oto wygląda w blokach gdzie płaci się największy czynsz w Iławie .

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~mieszkanka 1 ponad rok temu

  Blok Ostródzka 48e nie był remontowany od 2000 r. czyli od samego początku!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3717 sekundy