REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum organizatora.)

„Szant-Blues-Rock Festiwal" - pod taką nazwą w ubiegły weekend w Siemianach odbyła się nowa impreza Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie. Pora na podsumowanie imprezy okiem organizatora.

Pierwszego dnia gościły klimaty rockowo-bluesowe. O godz. 14:00 rozpoczął się przegląd kapel bluesowo-rockowych. Laureatami zostały zespoły: I miejsce „Raywach” z Brodnicy, II miejsce „Old & Young”, a III miejsce „The Good Time” (obie kapele z Iławy).

W czasie głównego koncertu można było zobaczyć i usłyszeć laureata pierwszego miejsca w/w konkursu oraz czołowe zespoły polskiej sceny bluesowej (Nocna Zmiana Bluesa i Obstawa Prezydenta) oraz lokalnych wykonawców (Bluszcz i Remedium). Sporo emocji wzbudziła również wystawa zabytkowych pojazdów pn. „Stare, ale jare”. Pojawiły się samochody osobowe, pojazdy wojskowe, motocykle i motorowery. Komisja konkursowa nagrodziła motorower DKW z 1938 r., motocykl MZ z roku 1962 i grupę pojazdów wojskowych z wyróżniającą się amfibią, które - jak powiedział właściciel - będą stanowiły podstawę organizowanego muzeum motoryzacji w Iławie. Mimo bardzo złej pogody w Siemianach zjawili się najwierniejsi fani muzyki.

W niedzielę, 2 lipca odbył się organizowany przez GOK Laseczno Rajd Rowerowy „Szlakiem Napoleońskim” z Szymbarka do Siemian. W wyprawie wzięło udział ponad 50 osób, w tym również całe rodziny. Trasa rajdu wynosiła 18 km i miała charakter rekreacyjny. Wyprawę poprowadził Dariusz Paczkowski - znawca regionu, który w ciekawy sposób opowiadał o miejscach, jakie w czasie rajdu odwiedzali rowerzyści. Były to m.in.: zamek w Szymbarku (gdzie zaczynał się rajd), osada w Solnikach oraz okolice leśniczówki w Szwalewie. Każdy uczestnik wyprawy otrzymał pamiątkową koszulkę oraz folder. Nad bezpieczeństwem rowerzystów czuwał ratownik medyczny oraz pracownicy GOK-u Laseczno (zabezpieczenie techniczne, pojazd asekurujący).

Na mecie, w Siemianach na uczestników czekała m.in. pomysłodawczyni rajdu - Grażyna Piękos (dyrektor GOK Laseczno) i Stanisława Pańczuk, prezes „Stowarzyszenia Łączy Nas Kanał Elbląski, LGD w Elblągu”, który poprzez iławskie Stowarzyszenie „Przystań” współfinansował projekt „Szantowo, bluesowo i rowerowo”. W towarzystwie wymienionych pań i przewodnika (przebranego za Napoleona Bonaparte) dziewczynka z widowni wylosowała spośród uczestników rajdu nowy rower miejski. Otrzymała go Wiktora Sokołowska z Szymbarka.

Tego dnia imprezę zdominowała muzyka szantowa. Wśród publiczności pojawili się goście z partnerskiej gminy Pagiegai na Litwie oraz wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński, pod którego patronatem odbywała się impreza. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło starosty powiatu iławskiego Marka Polańskiego z małżonką, zastępcy wójta gminy Iława Bogusława Wylota i przewodniczącego rady gminy Iława Romana Piotrkowskiego.

Część koncertową rozpoczął szantymen Tomasz Kraweć, który reprezentował GOK Laseczno. Po nim wystąpili: „Sztywny Rumpel”, „Do dna”, Milda i Regina z Litwy, zespół „Shantaż” i na koniec gwiazda bluesa, zespół „Zdrowa woda”. Ponadto publiczność miała okazję wziąć udział w konkursie promującym zdrowy styl życia.

Mimo bardzo niesprzyjającej pogody, między występującymi zespołami a publicznością wywiązała się spontaniczna interakcja i tym samym dobra zabawa - zwłaszcza w drugim dniu festiwalu. Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłym roku pogoda będzie bardziej łaskawa dla poczynań organizatorów.

GOK w Lasecznie

Fot. Archiwum organizatora.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5238 sekundy