REKLAMAprofi
REKLAMABetiko

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ26 czerwca 2017, 10:47 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Gmina Iława.)

Na XI "Tynwałdzkiej Sobótce" bawili się mieszkańcy gminy Iława w minioną sobotę 24 czerwca.

Tradycyjne puszczanie wianków na wodę oraz skoki przez ognisko, a także rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszą nimfę wodną i najładniejszy wianek sobótkowy - to tylko część z przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Nie zabrakło części artystycznej. Zgromadzonej widowni zaprezentowały się dzieci z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Tynwałdzie, a także działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Lasecznie zespół Morawa. Gwiazdą wieczoru był duet „Jurij Tokar – Lwowski Bard i Karolina”. Zabawa pod gwiazdami trwała do późnych godzin wieczornych.

Organizatorami „Tynwałdzkiej Sobótki” byli: Gmina Iława, Ochotnicza Straż Pożarna w Tynwałdzie, Koło Gospodyń Wiejskich w Tynwałdzie, Sołtys i Rada Sołecka w Tynwałdzie, Stowarzyszenie na Rzecz Ekorozwoju Sołectw Tynwałd i Makowo oraz Gminny Ośrodek Kultury w Lasecznie pod patronatem Wójta Gminy Iława Krzysztofa Harmacińskiego.

Fot. Gmina Iława.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Emrys MacDara 1 ponad rok temu

    Bardzo fajne promowanie naszej rodzimej Polskiej kultury. Noc Kupały!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.2804 sekundy