REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 czerwca 2017, 15:56 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. )

Nowa Wieś już po raz trzeci gości dzisiaj uczestników Święta Indyka. W progamie pierwszej części imprezy królowały atrakcje kulinarne. Nic dziwnego – w końcu nazwa wydarzenia zobowiązuje.

Tuż po uroczystym rozpoczęciu imprezy rozpoczął się kulinarny konkurs skierowany do lokalnych kół gospodyń wiejskich. Tym razem panie miały za zadanie przygotowanie potraw z indyka na zimno. Poznaliśmy już wyniki konkursu: w tym roku najsmaczniej gotowały panie z KGW w Ławicach, drugie miejsce zajęły gospodynie z Gałdowa, a trzecie – z Radomka. Zwyciężczynie otrzymały nagrody rzeczowe oraz okazałe puchary. Koła z Nowej Wsi, Ząbrowa, Szymbarka, Gromot, Gulbia, Kałdun i Tynwałdu nagrodzono wyróżnieniami.

Przygotowanie najlepszego kotleta z indyka – to z kolei było zadanie osób, które stanęły w szranki kulinarnej rywalizacji w ramach kuchennych potyczek o puchar Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Tutaj najlepsza okazała się pani Bożena Jarnutowska.

Nie brakuje też pokazów kulinarnych połączonych z degustacją dla publiczności. Kulinaria to kluczowy, ale nie jedyny punkt w programie Święta Indyka. Przed publicznością część muzyczna: wystąpią zespoły Focus (18:30), Grasz-band (20:00) oraz Remedium (21:00).

Imprezie towarzyszą też alejka handlowa oraz atrakcje dla dzieci, w tym gry i zabawy oraz wesołe miasteczko.

Fot. Info Iława. 

Część pierwsza

Część druga

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Sl 1 ponad rok temu

    Przy takiej imprezie to chociaż dzieci powinny mieć gratisy a nie ostre zarabianie

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.4658 sekundy