REKLAMAprofi
REKLAMABetiko

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum GOK w Lasecznie.)

W piątek, 9 czerwca w przystani Kurka Wodna w Siemianach odbyła się pierwsza edycja Stachuriady. Spotkanie miało związek z 80-tą rocznicą urodzin Edwarda Stachury.

Organizatorami wydarzenia byli: GOK Laseczno wraz z wszystkimi bibliotekami z terenu Gminy Iława. Inicjatorem wydarzenia i jednocześnie gospodarzem imprezy była Grażyna Piękos – dyrektor GOK Laseczno. Na początku spotkania wszystkich zebranych przywitał Krzysztof Harmaciński – wójt gminy Iława, który pochwalił inicjatywę oraz podkreślił fakt, że jest ona mocno związana z regionem gminy Iława ze względu na osobiste związki Edwarda Stachury chociażby z Siemianami.

Następnie głos zabrali: Wiesław Niesiobędzki – historyk i znawca regionu, który opowiedział o swoich spotkaniach z Edwardem Stachurą oraz Wiesław Paszta – reportażysta współpracujący m.in. z Polskim Radiem. Uczestnicy spotkania mieli okazję obejrzeć prezentację przygotowaną przez Wojciecha Zielińskiego z Gminnej Biblioteki Publicznej w Rudzienicach, a także wysłuchać recytacji wiersza Edwarda Stachury pt. „Czas płynie i zabija rany” w wykonaniu Oktawii Alickiej z Gminnej Biblioteki Publicznej w Lasecznie.

Następnie odbyła się część artystyczna, która obejmowała występy konkursowe muzyków. Młodzi artyści zaprezentowali własną interpretację utworów Edwarda Stachury. Imprezie towarzyszyła również pokonkursowa wystawa prac plastycznych będących interpretacją wybranego wiersza poety.

Na zakończenie imprezy publiczność Stachuriady miała możliwość wysłuchania koncertu poetyckiego w wykonaniu zespołu „Grasz – Band” (GOK Laseczno). Organizatorzy zatroszczyli się również o coś dla ciała. Publiczność oraz wykonawcy mieli okazję wziąć udział we wspólnym grillowaniu oraz skosztować pysznych ciast domowej roboty przygotowanych przez: Czesławę Piotrowską oraz Agnieszkę Śmigielską i Zofię Chomkę (pracownice bibliotek z Gminy Iława). Dodatkowo, dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej z Iławy każdy otrzymał pamiątkowe buttony z wizerunkiem Edwarda Stachury.

Jury oceniające konkurs przyznało nagrody najlepszym wykonawcom:

1. Dominika Komosińska – utwory: „Jak”; „Blues o czwartej nad ranem”

2. Zespół End – Bench – utwory: „Jak”; „Idź dalej”

3. Anna Kurowska – utwór: „Piosenka dla juniora i jego gitary”

Nagrodzeni zostali również autorzy prac plastycznych:

1. Michalina Koszyńska (Lubawa)

2. Zuzanna Biedrzycka (Iława)

3. Joanna Kudyba (Iława); Julia Śliżewska (SG Ząbrowo)

Wyróżnienia: Marta Wysocka; Martyna Makowska; Alicja Kulpa – SG Ząbrowo.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji I Stachuriady.

GOK w Lasecznie

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3132 sekundy