REKLAMAfredom
REKLAMAinkubator

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 czerwca 2017, 10:34 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Nowym Mieście Lubawskim.)

Możliwość przekonania się na własnej skórze, jak zachowuje się nasze ciało podczas dachowania auta lub zderzenia z innym pojazdem - z takiej atrakcji skorzystali uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, dla których nowomiejscy policjanci przygotowali debatę społeczną pod hasłem "Bezpieczny Młody Kierowca".

Spotkanie, które odbyło się wczoraj, było już drugą taką debatą skierowaną do młodych kierowców z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Nie zabrakło części teoretycznej, podczas której mundurowi uczulali uczniów na najważniejsze zagrożenia w ruchu drogowym i omówili lokalne statystyki.

Niebywałą atrakcją dla osób uczestniczących w spotkaniu była możliwość obejrzenia i przymierzenia alkogogli. Zniekształcenie obrazu, spowolnienie czasu reakcji, problemy z oceną odległości i kierunków - to tylko niektóre z efektów obecności alkoholu w organizmie, które właśnie symulują alkogogle. O tym, jak zmienia się świat osoby nietrzeźwej, miała okazję przekonać się młodzież, zakładając te specyficzne okulary.

Po części teoretycznej debaty uczestnicy z sali szkolnej przenieśli się na dziedziniec przed budynkiem, gdzie dzięki uprzejmości zaproszonych gości z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie czekała na nich kolejna atrakcja. Był to symulator dachowania przypominający o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Każdy chętny mógł wsiąść do tego specjalnego pojazdu i na własnej skórze przekonać się, jak zachowuje się nasze ciało podczas dachowania auta lub zderzenia z innym pojazdem.

- Zarówno sama debata, jak i jej część praktyczna cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów i pedagogów. Młodzi ludzie zgodnie stwierdzili, że nie zdawali sobie sprawy z zagrożeń, jakie niosą za sobą zbyt szybka jazda, brak pasów bezpieczeństwa i alkohol - podsumowuje spotkanie sierż. szt. Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy nowomiejskiej komendy Policji. - My życzymy wszystkim wyruszającym w drogę, aby z rozwagą prowadzili swoje pojazdy i aby zawsze szczęśliwie i bezpiecznie docierali do celu.

Fot. KPP w Nowym Mieście Lubawskim.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Anonim 1 ponad rok temu

    A w iławskim ciemnogrodzie nidy takie spotkanie nie będzie miało miejsca

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3668 sekundy