(Fot. Info Iława. )

Już pachniało dogrywką, ale Jeziorak Iława potrafił się zmobilizować i jeszcze w regulaminowym czasie gry zdobyć gola na wagę awansu do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski. W zakończonym właśnie meczu ćwierćfinałowym rozegranym na stadionie przy ulicy Sienkiewicza zespół grającego trenera Wojciecha Figurskiego pokonał MKS Korsze, siódmy zespół IV ligi, 2:1.

Początek spotkania nie ułożył się po myśli gospodarzy. Jako pierwszy futbolówkę w bramce iławian umieścił Piotr Trafarski, zawodnik MKS-u. Prowadzenie goście utrzymali przez około pół godziny. Później, w 37 minucie, do wyrównania doprowadził Mateusz Liedtke. Na przerwę zespoły schodziły z remisem 1:1.

W drugiej odsłonie kibice długo musieli czekać na rozstrzygającego losy tego spotkania gola. Gdy już pachniało dogrywką, upragnione zwycięstwo w samej końcówce regulaminowego czasu gry dał swojej drużynie Łukasz Święty, który po dograniu Madeja minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.

Mecz 1/4 WPP, Iława, 24 maja

Jeziorak Iława - MKS Korsze 2:1 (1:1)

Bramka dla MKS-u: Piotr Trafarski.

Bramki dla Jezioraka: Mateusz Liedtke (37’), Łukasz Święty (90’).

Jeziorak Iława: Grzegorz Sobiech (bramkarz), Krzysztof Kressin (kapitan), Tomasz Kaszlewicz, Michał Foj, Grzegorz Ostanek, Mateusz Liedtke, Daniel Madej, Radosław Galas, Paweł Burny, Rafał Kuchnik, Wojciech Figurski. Rezerwowi: Arkadiusz Szramka, Dawid Mazurowski, Łukasz Święty, Dawid Kowalski, Kordian Wantowski, Dominik Ćwikliński. Trener: Wojciech Figurski.

MKS Korsze: Kamil Jaworski (bramkarz), Krzysztof Piwiszkis (kapitan), Paweł Branicki, Kamil Padoł, Paweł Sawicki, Daniel Fedczak, Rafał Solecki, Piotr Trafarski, Marcin Filipowicz, Patryk Jędrzejewski, Paweł Bociej. Rezerwowi: Robert Mielnik, Mariusz Gąsiorowski, Mateusz Cyliński, Konrad Juraniec, Kacper Kuczyński, Jacek Gabrusewicz, Kamil Synowczyk. Trener: Zbigniew Marczuk.