REKLAMAFigura
REKLAMAelektrojack

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 maja 2017, 12:33 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

W Iławie rozegrano dzisiaj XXV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża. Drużyny reprezentujące szkolne koła PCK ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych powiatu iławskiego tradycyjnie zmagały się z częścią teoretyczną i praktyczną zawodów. Zaaranżowane przez organizatorów sytuacje były bardzo realistyczne, a uczestnicy musieli wykazać się wiedzą, umiejętnościami i zimną krwią.

Gospodarzem testu wiedzy było Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie. Z częścią praktyczną mistrzostw młodzi ratownicy zmagali się natomiast na stacjach zaaranżowanych w trzech punktach miasta. Najpierw pierwszej pomocy trzeba było udzielić dwóm młodym mężczyznom, którzy będąc w stanie nietrzeźwości, pobili się w parku miejskim. Później nieszczęśliwemu wypadkowi na bulwarze przy Galerii Jeziorak uległ rowerzysta. Wreszcie, na pobliskim placu zabaw zasłabła kobieta w zaawansowanej ciąży, pomocy potrzebowało także 6-letnie dziecko.

- Stacje zadaniowe, które przygotowaliśmy dla młodzieży, miały bardzo realny charakter. Pozoranci także byli ucharakteryzowani bardzo realistycznie - podkreśla ratownik medyczny Tomasz Sławiński, sędzia główny zawodów.

WYNIKI

SZKOŁY GIMNAZJALNE:
1. Publiczne Gimnazjum w Kisielicach
2. Gimnazjum Samorządowe nr 2 w Iławie
3. Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie
4. Samorządowe Gimnazjum w Ząbrowie

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
1. Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie (trzecie zwycięstwo z rzędu)
2. Zespół Szkół Rolniczych w Kisielicach

Do dalszego etapu mistrzostw awansowała drużyna iławskiej "Budowlanki", która weźmie udział w zaplanowanych na 18 maja w Olsztynie Warmińsko-Mazurskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Adam Paczkowski 1 ponad rok temu

    Bardzo mi się podoba, ja kiedyś nabawiłem się ostrej kontuzji jak robiłem tekwodo

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAmediaexpert
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2047 sekundy