(Fot. Grzegorz Bukowski. )

Dzisiaj, w niedzielę 30 kwietnia, odbyła się kolejna już edycja „Górskiego Rally Sprintu”. W wyścigu udział wzięło 26 drużyn. Pierwsza część rajdu odbywała się na trasie z Nowego Dworu do Nawry, druga natomiast z Nowego Miasta Lubawskiego do Nawry i prowadziła po ciasnych zakrętach w okolicy nowomiejskiego pomnika. Podczas rajdu nie zabrakło lokalnych akcentów. Mieszkaniec Szałkowa Marek Wodarczyk reprezentujący Automobilklub Nowomiejski zajął drugie miejsce w kategorii K-3.

Punktualnie o godzinie 11:00 na mostku w miejscowości Nowy Dwór stawili się zawodnicy, którzy pokonywali pierwszy odcinek prowadzący do miejscowości Nawra. Na tym odcinku liczyła się głównie moc pojazdu, a nie umiejętności kierowcy. Zarówno widzowie, jak i sami zawodnicy zniecierpliwieni czekali na drugą część zawodów, która odbywała się na ciasnych zakrętach prowadzących ulicą Żwirki i Wigury do Nawry. Nie obyło się niestety bez problemów technicznych. Jednemu z zawodników kawałek przed metą wyrwało koło. Michał Kozłowski z AK Nowomiejskiego nie ukończył przez to rajdu. Klasyfikację generalną wygrali Mateusz Rybiński i Piotr Jamroziak z AK Morskiego.