REKLAMAPluszak
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 kwietnia 2017, 18:42

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zdjęcie ilustracyjne.)

Zakończył się wiosenny objazd dróg gminy wiejskiej Iława. Rezultatem jest harmonogram napraw i remontów uwzględniający aktualny stan poszczególnych odcinków. Na terenie gminy pracuje już równiarka, a część dróg planuje się utwardzić.

W pracach wyjazdowej komisji, tradycyjnie powoływanej wiosną, by ocenić stan lokalnych dróg po zimie, uczestniczył wójt gminy Iława Krzysztof Harmaciński.

- Okazało się, że choć zima nie była szczególnie surowa, to odcisnęła swoje piętno na naszych drogach - mówi Krzysztof Harmaciński. - W porównaniu do lat ubiegłych stan dróg jest jednak o wiele lepszy w uwagi na to, że staramy się korzystać z kruszywa wyższej jakości.

Wiadomo już, że realizacja tegorocznych remontów będzie wymagała zakupu dodatkowego kruszywa. Gmina dysponuje już 2 tysiącami ton tego materiału i planuje zakup kolejnych 2 tysięcy ton.

Samorząd ułożył już harmonogram zaplanowanych do realizacji napraw i remontów. Na terenie gminy pracuje już równiarka, drogi będą też uzupełniane kruszywem, a niektóre odcinki będą utwardzane na podbudowie z klińca.

- Równolegle prowadzone będą prace konserwacyjne na odcinkach już utwardzonych, trwa też realizacja nowych inwestycji, w tym przede wszystkim przebudowa drogi Gulb-Skarszewo na odcinku 4,5 km - dodaje wójt Krzysztof Harmaciński.

Według gminnego planu wśród dróg, które zostaną wyremontowane na podbudowie z kruszywa, są następujące odcinki: droga w Siemianach na Szwalewo, dwie drogi w Wikielcu i droga w Dziarnówku.

Natomiast wśród dróg, które wymagają najszybszej interwencji, można wymienić drogi dojazdowe do pól w Skarszewie, drogę Kałduny-Ławice (w przyszłości ma zostać utwardzona, trwają przygotowania do zlecenia przez gminę wykonania dokumentacji) oraz drogę do Tchórzanki. W przypadku drogi w Wikielcu, równoległej do odcinka Wikielec-Stradomno, gmina dysponuje już dokumentacją na jej utwardzenie.

W miejscowościach gminy powstają też coraz to nowe drogi. Takie zjawisko i potrzebę przejmowania dróg przez gminę zgłaszają zwłaszcza Nowa Wieś, Wikielec i Szałkowo, gdzie drogi powstają wskutek dynamicznego rozwoju budownictwa jednorodzinnego.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2863 sekundy