REKLAMAfredom
REKLAMAPatrz

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. W-MOSG. )

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w ubiegłym tygodniu rozpoczęli kontrolę legalności zatrudnienia cudzoziemców w dwóch firmach w powiecie nowomiejskim.

Na terenie przedsiębiorstw wylegitymowano łącznie 48 obywateli Ukrainy. Wstępnie ustalono, że 35 cudzoziemców przebywa i wykonuje pracę na rzecz zakładów przetwórczych, nie posiadając wymaganych zezwoleń bądź stosownych oświadczeń.

Ponadto w trakcie kontroli funkcjonariusze SG ujawnili dwóch obywateli Ukrainy nielegalnie przebywających na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, wobec których natychmiast wydano decyzje zobowiązujące ich do powrotu na Ukrainę.

Ustalono również, że cudzoziemcy stale przebywali na terenie kontrolowanych firm, zamieszkując w bardzo trudnych warunkach socjalnych. Trwają czynności kontrolne zmierzające do ustalenia osób odpowiedzialnych za niedopełnienie wymaganych warunków.

W związku ze zdarzeniem funkcjonariusze W-MOSG wszczęli postępowanie przygotowawcze w sprawie umożliwiania oraz ułatwiania pobytu obywatelom Ukrainy, którzy przebywali na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wbrew obowiązującym przepisom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, tj. o czyn z art. 264a Kodeksu Karnego.

Natomiast wobec właścicieli firm, mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego wszczęto natychmiast kontrolę legalności powierzania pracy cudzoziemcom.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2734 sekundy