REKLAMAPZW Iława
REKLAMAZielona aleja 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2017, 11:01 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie. )

W Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie młodzież z powiatu iławskiego, pod okiem policjantów i strażaków, rywalizowała w ramach „Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Szkolne drużyny rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście wiedzy teoretycznej. Jak przyznali policyjni fachowcy, uczniowie bardzo pozytywnie zaskoczyli ich posiadaną wiedzą i umiejętnościami w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.

Wczoraj w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie już kolejny rok z rzędu odbyły się eliminacje w „Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym”. Głównym celem tego konkursu jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży. Podczas turnieju młodzi uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności nie tylko w zakresie przepisów ruchu drogowego i prawidłowego poruszania się rowerem, ale również zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W tegorocznym turnieju udział wzięły drużyny z Iławy, Ząbrowa, Lubawy, Kisielic, Rudzienic oraz Zalewa. Łącznie w konkurencjach turnieju rywalizowało 10 drużyn, w tym: 7 reprezentujących szkoły podstawowe oraz 3 ze szkół gimnazjalnych. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury składające się z policjantów Komendy Powiatowej Policji w Iławie oraz strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Iławie.

Szkolne drużyny rywalizowały między sobą w trzech konkurencjach sprawnościowych oraz teście teoretycznym z wiedzy o ruchu drogowym. Uczestnicy musieli pokonać rowerem trudny tor przeszkód, wykonać zadania w miasteczku ruchu drogowego, a także zmierzyć się z teoretycznym i praktycznym zadaniem dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W tym miejscu sędziowie oceniali szybkość reakcji, a także wiedzę i zaradność przy ratowaniu poszkodowanego.

W tegorocznym turnieju w kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie Samorządowej Szkoły Podstawowej Nr 3 w Iławie. W ramach rywalizacji uczniów szkół gimnazjalnych na pierwszym miejscu znaleźli się uczniowie Samorządowego Gimnazjum Nr 1 w Iławie.

Na zakończenie turnieju Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Sławomir Kołpacki, który był przewodniczącym komisji, wspólnie z Koordynatorem ds. Centrum Edukacji BRD Wojciechem Kopczyńskim, wręczyli uczestnikom nagrody. W organizację eliminacji aktywnie włączyły się wszystkie samorządy lokalne z terenu powiatu iławskiego, które ufundowały nagrody dla młodzieży biorącej udział w turnieju.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w eliminacjach wojewódzkich.

KPP w Iławie

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Pan Na Zdjeciu 2 ponad rok temu

    Nie no fajnie było , 1 miejsce jest

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Mama 1 ponad rok temu

    Jeśli chodzi o artykuł dotyczący konkursu w szkole nr1. Dzieci dostały świetne nagrody. Noże!!! Wręczył policjant te nagrody. Po co mówi się o przemocy skoro dzieci dostają takie nagrody???

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMATelefon zaufania
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3599 sekundy