REKLAMApluszak
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 kwietnia 2017, 05:14 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Mieszkańcy zgłosili nam, że worki z odpadami restauracji znajdują się przy kontenerze już od kilku dni i nie są)

Nieprzyjemny zapach generowany przez składowane śmieci oraz trudności z zaparkowaniem auta w pobliżu swojego miejsca zamieszkania - to dwa problemy związane z sąsiedztwem restauracji Bistro Centrum, jakie zgłosili nam mieszkańcy bloku przy ulicy Grunwaldzkiej w Iławie. Właściciel lokalu, przedsiębiorca Marek Dembiński przeprasza za te uciążliwości i informuje o krokach, które przedsięwziął, by rozwiązać wymienione problemy.

Po odebraniu sygnału od czytelnika udaliśmy się na miejsce, gdzie rzeczywiście zastaliśmy nagromadzone przy kontenerze na odpady komunalne niebieskie worki z odpadami restauracji. Potwierdziliśmy też, że mieszkańcom może dokuczać nieprzyjemny zapach.

- Worki stoją tam już od kilku dni. Poza nieprzyjemnym zapachem obawiamy się, że taki sposób gospodarowania odpadami przez restaurację może przyciągać gryzonie - opisuje problem mieszkaniec.

Mieszkańcy zgłosili nam również problem z dostępnością miejsc parkingowych przy blokach.

- Ponieważ lokal dysponuje niewielkim parkingiem, jego klienci korzystają z miejsc parkingowych przeznaczonych dla mieszkańców pobliskich bloków - dodaje czytelnik.

Skontaktowaliśmy się z właścicielem Bistro Centrum Markiem Dembińskim.

- Przepraszam mieszkańców za te uciążliwości, staram się rozwiązać wymienione problemy tak szybko, jak tylko będzie to możliwe - przekazał nam przedsiębiorca.

W rozmowie okazało się, że problem związany z nieodebranymi przez kilka dni workami na śmieci po części związany jest ze zmianą spółki komunalnej odpowiedzialnej za wywóz odpadów w Iławie. Nie są to już lokalne spółki Eko i Spomer, do współpracy z którymi zarówno mieszkańcy, jak i przedsiębiorcy zdążyli się już przyzwyczaić, lecz olsztyńska spółka Koma.

- Nie byłem świadomy, że teraz potrzebę odbioru worków należy zgłosić spółce. Już to zrobiłem i śmieci zostaną odebrane jutro - mówi Marek Dembiński.

Wszystko wskazuje na to, że uda się także rozwiązać drugi z problemów, choć już nie tak szybko. Restaurator chciałby wybudować przed Bistro Centrum własny parking.

- Wymaga to uzyskania zgody wszystkich mieszkańców sąsiedniej nieruchomości, tzw. "starej skarbówki". Gdy będę już dysponował takimi zgodami, ruszy budowa parkingu. Po godzinie 18:00 będą mogli z niego nieodpłatnie korzystać mieszkańcy okolicznych bloków - zapowiada Marek Dembiński.

Fot. Info Iława. Obecnie restauracja dysponuje tylko kilkoma własnymi miejscami parkingowymi. Marek Dembiński chciałby to zmienić.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Łukasz 3 ponad rok temu

  Parking wyłącznie dla klientów baru a "budyniowy" mercedes przestaje tam całymi godzinami

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Sąsiad 2 ponad rok temu

  Trzymam za słowo bo śmierdzi okrutnie.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Swojak 1 ponad rok temu

  PAN MAREK KLASA CZŁOWIEK. PRZYJĄŁ NA KLATĘ I ZAŁATWIŁ SPRAWĘ JAK TRZEBA. BRAWO!

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3138 sekundy