ZDZ
REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(KPP w Iławie.)

Parki, skwery, bulwary i plaże miejskie - to miejsca w Iławie, w których można spotkać policjantów wraz z czworonożnymi towarzyszami. Piesze patrole to sposób na sprawne dotarcie do miejsc, gdzie radiowóz nie zawsze może dojechać.

Umundurowani policjanci kontrolują miejsca, w których najczęściej dochodzi do naruszeń porządku i gdzie zdaniem mieszkańców występuje potrzeba częstszych wizyt patrolu.

O ogromnych zaletach wykorzystywania czworonogów w służbie policyjnej mówią ich przewodnicy.

– Nasze psy przygotowywane są do pracy polegającej na wyszukiwaniu śladów ludzkich, zabezpieczaniu imprez masowych, a także zatrzymywaniu osób - informuje mł. asp. Radosław Junkier. - Potrafią także przeszukiwać pomieszczenia czy lasy. Zdarza się, że sprawca ucieka przez obszary porośnięte krzewami czy zadrzewione, żeby tylko zmylić trop. W takich sytuacjach psi nos także potrafi wytropić miejsca czy trasy, w których przebywała lub którymi poruszała się dana osoba.

- Zawsze jednak należy pamiętać też o tym, że pies służbowy jest przede wszystkim żywym stworzeniem, chociaż zarazem, w myśl przepisów policyjnych, środkiem przymusu bezpośredniego - dodaje mł. asp. Dariusz Lamkowski.

Fot. KPP w Iławie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3068 sekundy