REKLAMASenator Orzechowska
REKLAMAAldortax

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Kazimierz Duda.)

W iławskim Gimnazjum nr 2 kolejny raz odbył się Szkolny Dzień Nauki. Świętu temu patronuje królowa nauk - matematyka, ponieważ związane jest ono z Dniem Liczby Pi.

Od kilku lat w obchody włączają się nie tylko uczniowie GS nr 2, ale i szóstoklasiści z sąsiednich szkół podstawowych. Tego dnia odwiedzają oni gimnazjum i uczestniczą w konkursach przedmiotowych przygotowanych przez nauczycieli i starszych kolegów.

Tegoroczne imprezy odbywały się w dwóch grupach. Uczniowie klas pierwszych i części drugich uczestniczyli w konkursach matematycznych w klasach i w auli szkolnej. Warto dodać, że Mistrzem Liczby Pi w roku szkolnym 2016/17 został uczeń klasy Ia Igor Tasarz. Zapamiętał on wartość liczby Pi do 197 miejsca po przecinku!

Pozostali drugoklasiści oprowadzali przyszłych kolegów po szkolnych zakamarkach – gabinetach przedmiotowych, bibliotece i sali gimnastycznej. Wszędzie tam czekały liczne niespodzianki, np. zajęcia z aerobiku czy też konkursy i doświadczenia. Jak zwykle wielką popularnością cieszyły się doświadczenia zaprezentowane przez nauczycieli chemii, fizyki i biologii. Najlepsi szóstoklasiści mogli otrzymać cenny dyplom mistrza z poszczególnych przedmiotów.

W czasie, gdy w szkole trwały konkursy i zabawy, trzecioklasiści zmierzyli się z testami egzaminacyjnymi. To ostatni taki sprawdzian przed prawdziwym egzaminem, który już wkrótce.

Kolejne święto nauki w Gimnazjum nr 2 już za rok.

Alina Skotarczak, Anna Waszelewska

Fot. Kazimierz Duda.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMATom-bet
REKLAMAżuchowski

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAmodera
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMARykaczewski
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4341 sekundy