REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum organizatorów.)

Komedia w wykonaniu uczniów Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie, wystawa prac malarskich, koncert, a do tego nieodłączne bukiety kwiatów i słodkości - to główne atrakcje spotkania z okazji Dnia Kobiet i Dnia Sołtysa, które odbyło się w minioną niedzielę w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Wydarzenie było inicjatywą Rady Sołeckiej Laseczna, Samorządowej Szkoły Podstawowej w Lasecznie, Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Sołectwa Laseczno oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Lasecznie.

Z zaproszenia skorzystali m.in. wójt Krzysztof Harmaciński i jego zastępca Bogusław Wylot, Starosta Iławski Marek Polański, proboszcz miejscowej parafii ks. Jarosław Grudziąż, a także radni, sołtysi i dyrektorzy szkół z terenu gminy.

Imprezę otworzyła Grażyna Piękos, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, która złożyła najserdeczniejsze życzenia paniom z okazji Dnia Kobiet, mężczyznom z okazji Dnia Mężczyzn, a także sołtysom z okazji Dnia Sołtysa. Do życzeń dołączyła się sołtys Laseczna Emilia Skolmowska, która gorąco przywitała wszystkich zebranych gości i została obdarowana przez Krzysztofa Harmacińskiego pięknym bukietem kwiatów, a także odebrała podziękowania za swoją pracę od przedstawicieli rady sołeckiej oraz miejscowej szkoły. Podczas spotkania statuetkę za "Wspieranie kultury w Gminie Iława" z rąk wójta odebrał ksiądz Jarosław Grudziąż.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac malarskich pt."Sztuką jest kobieta" autorstwa Joanny "Madivy" Żurańskiej, a główną atrakcją było starannie przygotowane przedstawienie uczniów szkoły w Lasecznie na podstawie scenariusza nauczycielki Zofii Asztemborskiej. O oprawę muzyczną zadbał Sławomir Zbysiński, a mali aktorzy zachwycili publiczność, która nie mogła powstrzymać się od śmiechu. Uczniowie wcielili się w postaci z życia domowego, ukazując codzienne perypetie małżonków i przyjaciółek, a także kumpli od męskich rozmów o życiu. Opiekunce grupy Zofii Asztemborskiej przekazano kosz słodkości. Po spektaklu miała jeszcze miejsce część muzyczna spotkania, wystąpił zespół Grasz Band. Paniom wręczono laurki wykonane przez dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego tutejszej szkoły. Z kolei rada sołecka jak zwykle zadbała o słodką stronę imprezy, a także lampkę szampana.

- Organizatorom i osobom zaangażowanym składamy wielkie i serdeczne podziękowania - mówi sołtys Laseczna Emilia Skolmowska. - Wszystkim przybyłym, którzy skorzystali z zaproszenia i zaszczycili nas swoją obecnością, bardzo dziękujemy. Zawsze możemy na Was liczyć.

Fot. Archiwum organizatorów.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMASzkoła2
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4084 sekundy