REKLAMApluszak
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 marca 2017, 07:48 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Podobno najczęściej w życiu żałujemy... nietrafionego wyboru ścieżki zawodowej. Tego czarnego scenariusza mają szansę uniknąć uczniowie Gimnazjum Samorządowego nr 1 w Iławie i ich goście, którzy w nowej sali gimnastycznej szkoły uczestniczą dzisiaj w Giełdzie Praktyk i Zawodów oraz Powiatowym Konkursie Zawodoznawczym.

Giełda Praktyk i Zawodów odbywa się w iławskim "Koperniku" już po raz czwarty. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń "Jedynki" z prostego powodu: na tym poziomie kształcenia zadaniem szkoły jest nie tylko przekazywanie wiedzy merytorycznej, ale także wspieranie uczniów w tym, by trafnie dokonali wyboru kierunku dalszej edukacji i zawodu. Więcej o wybranych profesjach oraz związanych z nimi plusach i minusach oraz wymaganych predyspozycjach młodzież mogła dowiedzieć się podczas dyskusji z przedstawicielami poszczególnych zawodów.

Giełdzie towarzyszy trzecia edycja Powiatowego Turnieju Zawodoznawczego „Zdolni i kreatywni”. Gospodarze wraz z gośćmi z innych lokalnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych uczą się poprzez zabawę, w przebraniach uczestnicząc w różnorodnych zabawach i konkursach. Wśród przygotowanych dla nich wyzwań znalazło się m.in. przygotowanie prezentacji grupy oraz prezentacji multimedialnej, a także konkursy „Logopeda”, „Mała przekąska”, „Konstruktor”, „Wizażysta” i „Geograf”.

Turniejowa kolejność. Najlepsi okazali się:
Samorządowe Gimnazjum we Franciszkowie - 136 punktów (trzecie z rzędu zwycięstwo w turnieju)
Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie - 129 punktów
Liceum Ogólnokształcące w Iławie - 118 punktów

Fot. Info Iława.

Część pierwsza

Część druga

REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Tak tak 1 ponad rok temu

    No wkoncu zaczeli myslec nauczyciele, gratuluje i popieram, dzieciaki, nauka to potegi klucz

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5883 sekundy