Swój kolejny sparing rozegrali dzisiaj piłkarze Jezioraka Iława. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Figurskiego formę sprawdzali w starciu z Ewingami Zalewo, ósmą drużyną okręgówki. Rozegrany na trawiastym boisku w Szymbarku mecz zakończył się zwycięstwem Jezioraka 4:1.

W pierwszej połowie na boisku zdecydowanie dominowali zawodnicy zespołu z Iławy. Odzwierciedlił to wynik: do przerwy bramkarza Ewingów dwukrotnie pokonał Wojciech Figurski, który strzelił w 5 i 30 minucie. Na listę strzelców w pierwszej odsłonie spotkania wpisał się też Tomasz Borkowy.

W drugiej połowie gościom z Zalewa udało się zmniejszyć przewagę Jezioraka. W 67 minucie zawodnik Ewingów strzelił na 3:1, jednak już po dwóch minutach po przewinieniu gości arbiter podyktował rzut karny. Na bramkę „jedenastkę” zamienił Daniel Madej, ustalając wynik spotkania na 4:1.

Jeziorak Iława – Ewingi Zalewo 4:1 (3:0)