ZDZ
REKLAMAinkubator

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 października 2016, 10:47 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zdjęcie ilustracyjne.)

Kara do trzech lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Iława, który posiadał przy sobie narkotyki. Do jego zatrzymania i ujawnienia przy nim nielegalnych substancji doszło podczas kontroli drogowej. W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, skąd 20 – latek miał narkotyki. Obaj mężczyźni ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Policjanci z Komisariatu Policji w Suszu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego hondą, ponieważ pasażer nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. W trakcie czynności okazało się, że kierowca posiada przy sobie 11 woreczków strunowych w tym jeden z zawartością suszu roślinnego oraz trzy lufki. Policjanci zatrzymali 20 – latka. Badanie narkotestem zabezpieczonego suszu wskazało, że jest to marihuana. Policjanci, prowadząc dalsze czynności, przesłuchali świadków i ustalili, skąd mieszkaniec gminy Iława miał narkotyki. Funkcjonariusze zatrzymali 23 – latka i osadzili w policyjnej celi. Okazało się, że mieszkaniec Iławy, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, udzielił 20 – latkowi substancji psychotropowych oraz środków odurzających. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów obu mężczyznom, do których ci się przyznali. Teraz w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

Art. 59 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani mówi, że „ Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego lub substancji psychotropowej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10”.

Natomiast art. 62. 1. mówi o tym, że „Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

KPP Iława

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
Swojak

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Anonim 4 ponad rok temu

  Droga Matko, co za ludzie rządzą tym państwem to szkoda gadać, ale jak by zalegalizowali zielone to jak by odciążyło budżet i przynajmniej było za co pińcet+ wypłacać, tak btw to alkohol gorzej jedzie po bani ale jest legalny

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Twoja Matka 3 ponad rok temu

  Super bohaterowie [...]!!! Jesteście niesamowici, ze zatrzymujecie ludzi posiadających roślinę, która istniała na świecie tysiące lat zanim urodziły sie takie [...] jak wy... Jeden debil ustanowił prawo, a tysice jeszcze większych debili wykonuje rozkazy jak marionetki... Panie władzo jestem taki dumny z pana... Może niedługo za robicie nam oddychać, za robicie żyć zwierzętom bo nie płacą podatków... [...]

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~xyz 2 ponad rok temu

  Bzdury piszesz. Napewno nie przejrzeli mu kieszeni za to że miał niezapięte pasy. Skoro miał coś przy sobie mógł stać się nerwowy na widok policjanta, mógł się kręcić na przykład próbując utknąć swój pakunek pod siedzeniem czy gdzieś, mógł mieć rozszerzone źrenice - policjanci zwracają uwagę na szczegóły zachowania podczas kontroli i jeżeli mają jakieś podejrzenia - mogą dokonać przeszukania. W tym przypadku podejrzenia okazały się uzasadnione, prawda?

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Paweł 1 ponad rok temu

  Kontrola osobista za niezapięte pasy? Absurd.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.5024 sekundy