REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2016, 11:34

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie. )

Jaka jest różnica między przestępstwem a wykroczeniem? Kim dokładnie jest nieletni i jaką ponosi odpowiedzialność za swoje postępowanie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznały dzieci uczęszczające do świetlicy w Szkole Podstawowej nr 3 w Iławie podczas spotkania z dzielnicowymi.

Uczniów "Trójki" odwiedzili st. asp. Tomasz Grysz wraz z sierż. szt. Marcinem Dreszlerem, dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Funkcjonariusze rozmowę z dziećmi zaczęli od przypomnienia podstawowych zasad ruchu drogowego w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Podczas spotkania omówili również kwestię odpowiedzialności nieletnich na podstawie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, informując ich, kim jest nieletni oraz jaka jest różnica pomiędzy przestępstwem a wykroczeniem. Policjanci wyjaśnili również, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Podali też liczne przykłady ze swojej pracy obrazujące, jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem. Przedstawili także problem demoralizacji oraz uświadomili uczniom, że zaświadczenie o niekaralności jest dokumentem, który coraz częściej jest wymagany przez pracodawców. W czasie rozmowy dzieci mogły również dowiedzieć się, jakie wymagania należy spełnić, aby móc pracować w Policji.

KPP w Iławie.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4089 sekundy