REKLAMAprofi
REKLAMAPatrz

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 października 2016, 06:49

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Wkrótce minie miesiąc odkąd w województwie warmińsko-mazurskim uruchomiono nową policyjną aplikację, która umożliwia zgłoszenie lokalnego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Postanowiliśmy przyjrzeć się, czy i jak mieszkańcy Iławy korzystają z tej nowej formy kontaktu z mundurowymi.

Dotychczas, przez niespełna miesiąc (aplikację uruchomiono na Warmii i Mazurach 14 września) iławianie nanieśli na wirtualną mapę miasta informacje o 9 zdarzeniach.

Najpopularniejszą grupą zgłoszeń są te dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych. Występowanie takich problemów mieszkańcy sygnalizowali na ul. Kościuszki, osiedlu Ostródzkim, w okolicy ul. Dąbrowskiego oraz na ul. Piotra Skargi (dwukrotnie).

Drugą w kolejności grupą zgłoszeń są te dotyczące nieprawidłowości w ruchu drogowym. W dwóch przypadkach lokalni internauci zgłosili nieprawidłowo zaparkowane pojazdy, a w jednym - potrzebę ustawienia znaku drogowego na skrzyżowaniu ulic Boczno-Górnej i Podleśnej.

Wreszcie - jedno ze zgłoszeń dotyczy aktu wandalizmu, do jakiego doszło na osiedlu Ostródzkim.

Policja zapewnia, że każde zgłoszenie wywołuje odpowiednią reakcję funkcjonariuszy. Jednocześnie mundurowi uczulają, że mapa nie służy zgłaszaniu sytuacji wymagających pilnej interwencji patrolu.

Więcej o mapie oraz o tym, jak z niej korzystać w naszej poprzedniej publikacji na ten temat: LINK.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3955 sekundy