REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2016, 16:08

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. OSP Jędrychowo. Sprawcę wypadku z 7 października policjanci ukarali mandatem. )

Zakłócenia porządku, awantury i kłótnie domowe, a także zdarzenia drogowe – to tylko niektóre ze zgłoszeń, na które reagowali policjanci podczas minionego weekendu. W tym czasie funkcjonariusze interweniowali 104 razy, z czego 17 zdarzeń stanowiły interwencje domowe. Na lokalnych drogach doszło do aż 12 zdarzeń.

PROFILAKTYCZNIE. WSZYSCY TRZEŹWI

W piątek policjanci ruchu drogowego prowadzili na terenie powiatu iławskiego działania pod nazwą ”Alkohol i narkotyki”. Policyjna akcja miała na celu głównie wyeliminowanie z ruchu kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości lub będących pod działaniem środków odurzających. W związku z tym, że osoby takie są bardzo często sprawcami kolizji i wypadków drogowych, wyeliminowanie ich z ruchu powoduje zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych. W ramach akcji policjanci iławskiej drogówki zwrócili szczególną uwagę na kierujących pojazdami samochodowymi, motocyklistów i rowerzystów. Sprawdzali stan trzeźwości uczestników ruchu, a także reagowali na wszelkie wykroczenia drogowe. Do akcji policjanci wykorzystali alcoblow. Obecność środków odurzających w organizmie policjanci sprawdzali przy użyciu specjalnych narkotesterów. W ramach akcji policjanci skontrolowali 372 pojazdy i tyle samo kierujących, nie ujawniając żadnego nietrzeźwego.

Akcja będzie prowadzona cyklicznie na terenie całego powiatu iławskiego.

NA ROWERZE Z PROMILAMI

Natomiast w niedzielę policjanci z Zalewa ujawnili nietrzeźwego kierującego rowerem. 31 – latka funkcjonariusze zatrzymali na ulicy Akacjowej. Mężczyzna kierował jednośladem, mając prawie 1,5 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. 31 – latek został ukarany mandatem.

NIEBEZPIECZNIE NA DROGACH. APEL O OSTROŻNĄ JAZDĘ

W trakcie minionego weekendu na drogach powiatu iławskiego doszło również do 12 zdarzeń drogowych, w tym 1 wypadku na drodze krajowej nr 16, gdzie w piątek 7 października 24 - latek kierujący oplem na łuku drogi przebiegającym w prawo w rejonie skrzyżowania nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał na lewe pobocze, doprowadzając do zderzenia z barierą, a następnie wywrócenia się pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał na obserwacji. 24 – latek za spowodowanie wypadku został ukarany mandatem.

Przyczyną kolejnych zdarzeń drogowych było głównie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Policjanci przypominają, że jesień jest porą roku, kiedy zmniejszona jest widoczność, szybko zapada zmrok, a asfalt po opadach deszczu ma inną przyczepność niż wtedy, gdy jest suchy.

KPP w Iławie.

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2985 sekundy