REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 października 2016, 11:13

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Iławscy policjanci wydziału ruchu drogowego na trasie Smolniki-Iława zatrzymali kierującego osobową skodą 39-latka. Powodem kontroli było przekroczenie przez mieszkańca Bartoszyc dopuszczalnej prędkości, jednak okazało się, że mężczyzna ma na sumieniu przewinienie zagrożone znacznie surowszą karą. Za prowadzenie auta pomimo cofniętych przez sąd uprawnień grozi mu teraz kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna jechał za szybko o 20 km/h, dlatego został zatrzymany do kontroli.

- W jej trakcie, po wylegitymowaniu mieszkańca Bartoszyc i sprawdzeniu go w policyjnych systemach okazało się, że uprawnienia 39-latka do kierowania pojazdami mechanicznymi zostały zatrzymane za popełnione wykroczenia - informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości mężczyzna został ukarany mandatem, natomiast za kierowanie autem bez prawa jazdy usłyszy zarzut.

39-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Iławscy policjanci przypominają, że jazda bez uprawnień pozostaje wykroczeniem tylko dla tych, którzy nigdy wcześniej nie mieli prawa jazdy. Natomiast kierowcy, którzy kierują nadal pojazdami pomimo tego, że ich uprawnienia zostały cofnięte, po kontroli drogowej mogą spodziewać się kary pozbawienia wolności nawet do lat dwóch.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4905 sekundy