REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 października 2016, 08:06

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zdjęcie ilustracyjne. )

Kierujący nieznanym pojazdem, wykonując manewr omijania pieszego, nie zachował szczególnej ostrożności i potrącił mężczyznę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. W wyniku odniesionych obrażeń pieszy zmarł - to wstępne ustalenia Policji odnośnie tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do jakiego doszło pod Lubawą 5 października. Kierowca jednak nadal pozostaje nieznany. By doprowadzić tę sprawę do rozstrzygnięcia, niezbędni są świadkowie.

Policja odebrała zgłoszenie o potrąconym mężczyźnie w środę 5 października około godziny 20:30. Do zdarzenia doszło na drodze z Lubawy w kierunku Pawłowa, kilkaset metrów za Złotowem, na skrzyżowaniu z drogą do miejscowości Omule. Na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Czynności wyjaśniające w sprawie podjęli policjanci pracujący pod nadzorem prokuratora.

- Wstępnie ustalono, że kierujący nieznanym pojazdem nie zachował ostrożności podczas wykonywania manewru omijania pieszego, który poruszał się po niewłaściwej stronie jezdni poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych i potrącił go, a następnie odjechał. Pieszy w wyniku poniesionych obrażeń zmarł - informuje mł. asp. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie.

Policja zwraca się z prośbą do świadków powyższego zdarzenia drogowego o kontakt z oficerem dyżurnym iławskiej Policji pod numerem (89) 640-72-00 lub 997 albo 112 z telefonów komórkowych. Można się także kontaktować z sekretariatem Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie pod numerem (89) 640-72-09. Informacje, nawet te anonimowe, zostaną sprawdzone i być może przyczynią się do ustalenia dokładnych okoliczności tego tragicznego wypadku.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3115 sekundy