ZDZ
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 sierpnia 2016, 07:53

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Z archiwum organizatora.)

"Żagle bliżej gwiazd" - po takim hasłem w ubiegłą sobotę 13 sierpnia na wyspie Lipowy Ostrów odbyło się kolejne żeglarskie spotkanie. Choć pogoda nie pozwoliła na obserwowanie nieba i spadających gwiazd, uczestnicy nie narzekają. Wysłuchali bardzo ciekawego wykładu Macieja Grzemskiego o Mikołaju Koperniku. - Wszyscy już na 100% wiedzą, że nie był on kobietą - żartuje organizator cyklu spotkań Radosław Kamrowski.

Maciej Grzemski dał bardzo ciekawy wykład, którego głównym bohaterem był Mikołaj Kopernik, pokazał i omówił budowę i obsługę teleskopu, a także, co szczególnie zainteresowało niektórych żeglarzy, przywiózł ze sobą sekstant.

- Żeglarskie ognisko paliło się prawie do rana. Wszystkim, którzy dotrwali do końca, gratuluję - mówi Radosław Kamrowski. - Na wyspie gościliśmy wodniaków z Gdyni, Grudziądza, Kalisza, Kwidzyna, Olsztyna, Torunia i Warszawy.

Ta sama tematyka zostanie powtórzona, gdy spotkania na sezon jesienno-zimowy powrócą do ekomariny. Tymczasem przed żeglarzami jeszcze jedno ostatnie spotkanie w plenerze. O szczegółach organizacyjnych poinformujemy na portalu.

Fot. Z archiwum organizatora.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3867 sekundy