REKLAMAfredom
REKLAMAZielona aleja

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 sierpnia 2016, 06:06

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(27-28 sierpnia - w tych dniach na Jezioraku odbędzie się kolejna edycja regat "O Żeglarski Puchar Iławy". )

Już dwie dekady tradycji stoją za Pucharem Polski Jachtów Kabinowych „O żeglarski Puchar Iławy”. Tegoroczna edycja organizowanej przez przystań "Pod Omegą" i Urząd Miasta w Iławie imprezy odbędzie się na Jezioraku w dniach 27-28 sierpnia. Na uczestników tego prestiżowego wydarzenia czeka szereg niespodzianek.

Zawody zostaną rozegrane w klasach T-1,T-2, T-3, Żagle 500, Omega Standard, Sigma 600 Active i Micro. Nie zabraknie atrakcji towarzyszących atrakcyjnych zarówno dla żeglarzy, jak i obserwatorów. Jedną z nich będzie gościnny udział (poza konkurencją) Teamu 77 Racing.

- Jest to pierwszy w Polsce projekt sportowy bazujący na ekstremalnym katamaranie Flying Phantom. Nowoczesna, karbonowa konstrukcja pozwala mu latać na granicy wody i powietrza i osiągać prędkości maksymalne na poziomie 35 węzłów, co czyni go najszybszą jednostką żaglową w Polsce - informuje komandor regat Stanisław Kasprzak.

Wśród ciekawostek jest również przygotowana przez organizatora Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych Boatshow z Łodzi nagroda fair play dla jednego z uczestników regat.

Kolejną niespodzianką (uwarunkowaną od pogody) będzie budzący spore emocje wyścig „Jeziorak Record Challenge”, w której wystartuje załoga Teamu 77 Racing.

- Przypomnijmy, że pomysłodawcą tego wyścigu jest Karol Górski, żeglarz z Iławy. Trasa wiedzie przez całą długość jeziora Jeziorak do punktu zwrotnego w Matytach i z powrotem - dodaje Stanisław Kasprzak.

Uroczyste otwarcie regat zaplanowano na sobotę 27 sierpnia na godz. 9.30. Start do pierwszego wyścigu odbędzie się tego samego dnia o 11:00.

XX Puchar Polski Jachtów Kabinowych „O Żeglarski Puchar Iławy” - informacje organizacyjne

Biuro regat będzie znajdować się w Tawernie Żeglarskiej PHGT „Pod Omegą” przy ul. Sienkiewicza 24 w Iławie (port regat)

Zgłoszenia przyjmowane są:
tradycyjnie - w biurze regat w piątek (26.08) w godz. od 17:00 do 22:00, a także w sobotę (27.08) w godz. od 7:30 do 8:00
internetowo - formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.podomega.pl w zakładce Regaty. Zgłoszenia nadesłane w ten sposób uzyskają status aktywnych z chwilą wniesienia opłaty startowej w biurze regat.

Zaplecze techniczne:
Organizator zapewnia nieodpłatnie slipowanie jachtów przy pomocy dźwigu oraz parking dla samochodów i przyczep na terenie portu Związku Gmin Jeziorak przy ul. Sienkiewicza 32. Miejsce to będzie dostępne dla uczestników regat w piątek (26.08) w godz. 16:00-22:00, w sobotę (27.08) w godz.7:00 – 8:30 oraz od godz.16:00 do ostatniego jachtu. Natomiast na terenie portu regat ("Pod Omegą") organizator zapewnia nieodpłatne miejsca przy kejach, sanitariaty i miejsce na rozbicie namiotów.

Informacje dodatkowe
Zgodnie z regulaminem w danej kategorii muszą wystartować minimum cztery jachty. Regaty zostaną uznane za ważne przy rozegraniu jednego wyścigu. W regatową sobotę organizatorzy zapraszają na biesiadę żeglarską „Pożegnanie lata z Omegą”.

Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 601-645-004 (komandor regat) lub 89 648-40-93 ("Pod Omegą").

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4068 sekundy