REKLAMAprofi
REKLAMABetiko

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 sierpnia 2016, 08:42

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
W tym roku iławianie pożegnają wakacje w dobrych humorach. Jedną z ostatnich sierpniowych imprez w amfiteatrze miejskim będzie Kabareton. Na plenerowe spotkanie z dwoma wiodącymi polskimi kabaretami zaprasza Iławskie Centrum Kultury. Dofinansowane przez ICK bilety są do nabycia w cenie 30 zł.

O Kabarecie Młodych Panów (za organizatorem)

Premiera pierwszego programu miała miejsce 7 października 2004 roku w Rybniku podczas IX Rybnickiej Jesieni Kabaretowej Ryjek. Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, bezczelnie młodzi panowie nie próżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym. Wywodzą się z Rybnika, ale obecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.

Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego, co aktualnie się dzieje, sprawia, że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z Ryjkiem i Paką na czele. Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu, TVN i innych.

Mimo licznych sukcesów i ugruntowanej już pozycji w kabaretowym świecie nie spoczywają na laurach – stale się rozwijają, ciągle odkrywają swoje możliwości, krok po kroku przesuwając granice własnego profesjonalizmu. Tak, tak można coś robić jeszcze lepiej…

Swój dotychczasowy dorobek artystyczny zebrali na trzech płytach DVD, a ostatnią pt. „Bezczelnie Młodzi” zrealizowaną przy udziale wyjątkowych gości: Piotra Bałtroczyka, Cezarego Pazury oraz kabaretów Ani Mru Mru i Smile, wydali w 2012 roku.

O kabarecie SMILE (za organizatorami):

"Preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego, bo po co parodiować komedię. Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz z publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami. Każdy nasz spektakl jest jedyny i niepowtarzalny. Oglądanie nas w telewizji czy w internecie jest jak zwiedzanie Nowego Jorku czy Wałbrzycha w Street View – Google Maps. Dlatego też jeśli kabaret Smile, to tylko i wyłącznie na żywo"- piszą sami o sobie twórcy kabaretu.

Rok założenia: wrzesień 2003
Skład: Andrzej Mierzejewski, Paweł Szwajgier, Michał Kincel
Realizator: Jakub Bożyk
Najważniejsze nagrody:
– Ryjek 2011 – nagroda publiczności i I miejsce
– Debeściak 2010 – nagroda publiczności i tytuł „DeBeściaka”
– Paka 2008 – nagroda publiczności
– Paka 2006 – III miejsce
Wydawnictwa DVD:
– 2011 – „Kabaret Smile”
– 2014 – „Warto rozmawiać”


REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5483 sekundy