REKLAMAAldortax
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Gościem portu będzie Jacek Barczak – jeden z ekspertów i popularyzatorów tej formy spędzania wolnego czasu (fot. Grupa Geocachin)

„Geocaching nad Jeziorakiem” – to tytuł ostatniego spotkania letniej edycji cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku”. Gościem portu będzie Jacek Barczak – jeden z ekspertów i popularyzatorów tej formy spędzania wolnego czasu.

Spotkanie z Jackiem Barczakiem odbędzie się w czwartek 25 sierpnia w sali konferencyjnej portu. Poświęcone zostanie ono geocachingowi, czyli grze terenowej, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie. Zabawa ta cieszy się dużym powodzeniem także w regionie Warmii i Mazur, a przede wszystkim nad Jeziorakiem, gdzie założono już tysiąc specjalnych skrytek.

Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu skrytek, ukrytych przez innych uczestników zabawy. Skrytki takie zawierają dziennik odwiedzin, a wybrane także drobne upominki na wymianę.

Ekspertem w obszarze geocachingu, który opowie o podstawach gry, sukcesach graczy z okolic Jezioraka, będzie Jacek Barczak. W trakcie spotkania zaprezentuje też sprzęt geocachera.

Początek sierpniowego spotkania zaplanowano na godzinę 18:00. Wstęp na spotkanie jest wolny. Na zakończenie każdy z uczestników spotkania otrzyma komplet wydawnictw związanych ze szlakiem Kanału Elbląskiego.

Dodatkowo przed spotkaniem będzie można obejrzeć wystawę zdjęć „Świat bagien – ulotne zbliżenia” autorstwa Bogdana Przystupy, która do końca wakacji prezentowana jest w budynku Centrum Obsługi Pasażerów portu.

Do tej pory odbyło się już 6 spotkań z cyklu „Porozmawiajmy o Jezioraku”. Zapis wszystkich obejrzeć można w dziale „Wideoencyklopedia” na stronach portu.

Informacja prasowa Portu Iława

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.2868 sekundy