REKLAMAPluszak
REKLAMAAkademia

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum MKS-u Zryw-Volley Iława.)

Bez sukcesu siatkarki MKS-u Zryw-Volley Iława wróciły z Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Juniorek. Mistrzostwa odbywały się w dniach 13-14 lipca 2016 roku na boiskach plażowych w Częstochowie. Nasze zawodniczki Monika Gorzka i Joanna Karpińska zajęły miejsce w przedziale 9-12, natomiast Natalia Mejka i Kamila Sitnik uplasowały się na miejscach 13-16.

Szkoleniowcy i sympatycy Zrywu nie ukrywają dużego rozczarowania wynikiem naszych siatkarek, bardzo przyzwyczailiśmy się do zdobyczy medalowych iławianek.

- Jestem jak wszyscy rozczarowany wynikiem, ponieważ nic nie wskazywało na aż tak słaby występ naszych zawodniczek - mówi trener Mieczysław Pietroczuk. - Szczególnie na wysoki wynik liczyliśmy w grze Moniki Gorzka i Joanny Karpińskiej, które w ubiegłym sezonie na mistrzostwach kadetek zdobyły srebrny medal. Ostatnie dwa tygodnie Monika spędziła na konsultacjach Kadry Narodowej przygotowującej się do Mistrzostw Świata U-19 i być może miało to wpływ na bardzo widoczny element braku zgrania z Aśka Karpińską. Dodatkowo losy turnieju potoczyły się tak pechowo, że w trzecim meczu eliminacji przyszło nam rywalizować z parą kadrową Kłoda/Żebrowska i jedna z tych par musiała zakończyć rywalizację w mistrzostwach. Wypadło po dobrym, zaciętym meczu na nas - taki jest sport musimy z podniesionym czołem pogodzić się z porażkę i pracować dalej. Już wkrótce gramy w Finale Mistrzostw Polski Kadetek - OOM i tam rewanżu szukać będzie Joanna Karpińska w parze z Aleksandrą Tomaszewską. Monika Gorzka natomiast poszuka swojej szansy na sukces podczas Mistrzostw Świata U-19 na Cyprze, gdzie reprezentować będzie Polskę, grając w parze ze swoją pogromczynią Martyną Kłodą. Szczególnie serdecznie gratuluję trenerom i siatkarkom SMS MLKS FOTO OLA Ostróda Kindze Legieta i Marcie Kosobuckiej zdobycia brązowych medali Mistrzostw Polski Juniorek. Swoją dobrą postawą i wynikiem uratowały w tym sezonie honor juniorskiej siatkówki plażowej Warmii i Mazur.

WYNIKI:

1.N.Mejka/K.Sitnik : A.Bazan/N.Szajowska, (Stalowa Wola) 1:2 /-18,17,-13/
2.N.Mejka/K.Sitnik : M.Kłoda/A.Żebrowska (SMS Łódź) 0:2 /-16,-19/

1.M.Gorzka/J.Karpińska : D.Goździcka/W.Szyniec (Katowice) 2:1/12, -14, 8/
2.M.Gorzka/J.Karpińska : B. Wilk/K. Żołądek,(Tygrysy Strzelin) 0:2 /-15,-15/
3.M.Gorzka/J.Karpińska : M.Kłoda/A.Żebrowska (SMS Łódź) 0:2 /-18,-18/

KLASYFIKACJA KOŃCOWA FINAŁU MISTRZOSTW POLSKI W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ JUNIOREK:

1.Weronika Antczak/Klaudia Prządka - MKS MOS Słupca
2.Martyna Kłoda/Aleksandra Żebrowska - UKS SMS Łódź
3.Kinga Legieta/Marta Kosobucka - MLKS Fota Ola Ostróda
4.N.Bogdanowicz/S.Sobór - UKS Ozorków
5-6.M.Orlicka/M.Wachowicz - KS Pałac Bydgoszcz
5-6.B.Wilk/K.Żołądek - UKS Tygrysy Strzelin
7-8.D.Goździcka/W.Szyniec - UKS Sokół 43 Katowice
7-8.M.Kaszuba/A.Sochacka - MKS SA Dąbrowa Górnicza
9-12.M.Gorzka/J.Karpińska - MKS Zryw-Volley Iława
9-12.A.Bazan/N.Szajowska - Vega Mosir Stalowa Wola
9-12.A.Gaś/W.Szumera - BKS Stal Bielsko Biała
9-12.J.Głoskowska/A.Pawłowska - ŁKS Łódź
13-16.N.Mejka/K.Sitnik - MKS Zryw-Volley Iława
13-16.K.Bandurowska/M.Rygiel - UKS Ares Nowa Sól
13-16.Bator/D.Kęsik - MUKS Sparta Warszawa
13-16.Gąsiorek/P.Jaroszewska - LUKS Orkan Września


TEMATY sport
REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4434 sekundy