ZDZ
REKLAMAOlszta

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą dwaj nastolatkowie, którzy z jednego z iławskich parkingów ukradli volkswagena. Poszkodowany mężczyzna spakował się na wakacyjny wyjazd i właśnie miał odjeżdżać, gdy okazało się, że samochód zniknął.

Mężczyzna od razu zgłosił sprawę iławskim policjantom.

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że nieznany sprawca z jednego z iławskich parkingów ukradł samochód razem z dokumentami, namiotem, butlą z gazem oraz pieniędzmi - relacjonuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Policjanci przyjęli zawiadomienie i przeprowadzili oględziny na miejscu zdarzenia. O kradzieży zostali poinformowani wszyscy funkcjonariusze iławskiej komendy, dzięki czemu już kilka godzin później zauważyli na jednej z dróg w gminie Iława skradzionego volkswagena. Policjanci zatrzymali kierującego autem do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą siedzi 14–latek, a pasażerem jest jego 16–letni kolega.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali nastolatków. W trakcie dalszych czynności okazało się, że nastolatkowie ukradli auto, żeby po prostu sobie pojeździć. Oryginalne tablice rejestracyjne volkswagena wyrzucili i założyli drugie, pochodzące z innego auta. Część rzeczy, które znajdowały się w samochodzie, uznali za zbędne i spalili.

Samochód oraz część skradzionego mienia przekazano właścicielowi, natomiast nastolatkowie z kradzieży wytłumaczą się przed sądem rodzinnym i nieletnich.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3149 sekundy