ZDZ
REKLAMAprofi

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
4-kilometrowy odcinek drogi w gminie Kisielice został zanieczyszczony w wyniku słabego zabezpieczenia ładunku, który przewoził mieszkaniec powiatu nowomiejskiego. Przy okazji kontroli policjanci ustalili również, że 35-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy, jego ubezpieczenie OC było nieaktualne, a przegląd techniczny - nieważny. Mężczyznę ukarano mandatem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o zanieczyszczeniu drogi.

- Funkcjonariusze z posterunku w Kisielicach pojechali na miejsce, gdzie okazało się, że kierujący samochodem ciężarowym wraz z naczepą 35 – latek miał nieprawidłowo zabezpieczony ładunek - informuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Z tego powodu doszło do przemieszczenia się transportowanej masy, wypłynięcia jej na zewnątrz naczepy oraz zanieczyszczenia drogi na odcinku 4 km.

Mężczyzna przewoził odpady z kapusty z Bałoszyc. Zanieczyszczona została droga w okolicy Ogrodzieńca. 

Funkcjonariusze zobowiązali mężczyznę do oczyszczenia drogi. W trakcie dalszych czynności okazało się, że mieszkaniec powiatu nowomiejskiego nie miał przy sobie prawa jazdy, jego ubezpieczenie OC było nieaktualne, a badania techniczne auta nieważne. 35 – latek za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem.

Policjanci uczulają, że przynajmniej raz w roku na polskich drogach z powodu niewłaściwie zabezpieczonych ładunków dochodzi do bardzo poważnych, a nawet tragicznych, wypadków. Przypominają również, że za odpowiednie zamocowanie ładunku odpowiada nie tylko kierowca, ale także spedytor, nadawca, czy organizator transportu.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4896 sekundy