REKLAMAPluszak
REKLAMAPatrz

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Organizatorzy.)

W ostatnią sobotę odbyło się kolejne żeglarskie spotkanie zorganizowane przez iławianina Radosława Kamrowskiego. Tym razem wodniacy spotkali się już nie w murach gościnnej ekomariny, lecz na łonie natury. Uczestnicy wspólnie zgłębiali tajemnice wyspy Lipowy Ostrów, a wcześniej obejrzeli mecz Polaków ze Szwajcarami w ramach Euro 2016.

- Wspólnie udało nam się stworzyć dość sporą strefę kibica w tym wyjątkowym miejscu - relacjonuje Radosław Kamrowski.

Po meczu odbyła się wycieczka po wyspie, w trakcie której o jej ciekawostkach opowiadał prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Kanału Elbląskiego "Navicula" Sławomir Dylewski. Po powrocie uczestnicy obejrzeli prezentacje zdjęć i filmy z przebiegu realizacji projektu "Lipowy Ostrów".

Na spotkaniu pojawiła się reporterka Radia Olsztyn, dzięki czemu o projekcie "Lipowy Ostrów" będzie można posłuchać w jednym z najbliższych odcinków programu "Niedziela Odkrywców".

Spotkanie zakończyło się wspólnym żeglarskim ogniskiem, które trwało do późnej nocy.

- Tak duże zainteresowanie ze strony wodniaków taką formą integracji dopinguje mnie do organizacji kolejnego spotkania - podsumowuje Radosław Kamrowski. - Tym razem tematem będzie najprawdopodobniej "Astronomia dla żeglarzy". Jeszcze raz chciałem podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji spotkania, a szczególnie Sławkowi Dylewskiemu za ciekawy wykład. Polecam też wszystkim zaplanowane na lipiec spotkanie w Porcie Iława, podczas którego pan Sławomir będzie opowiadał o ciekawostkach Kanału Elbląskiego.

Fot. Organizatorzy.

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4893 sekundy