REKLAMAZDZ
REKLAMAPatrz

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Straż Miejska w Iławie. )

Piątkowe ulewy i wichury były przyczyną dużego wzrostu w liczbie interwencji, jakie w minionym tygodniu podjęli iławscy strażnicy miejscy. Telefony się urywały: mieszkańcy zgłaszali liczne połamane drzewa i konary, spadające dachówki, pozrywane banery reklamowe, pozalewane ulice.

Miejsca niebezpieczne oznaczane były taśmą ostrzegawczą. Gdy pogoda nieco się uspokoiła, wraz z pracownikiem Urzędu Miasta w Iławie strażnicy przeprowadzili rekonans, spisali straty i wykonali dokumentację fotograficzną.

- Konieczne okazało się ściągnięcie firmy z Ostródy, która zajęła się usuwaniem wiatrołomów - mówi komendant Straży Miejskiej w Iławie.

Skutki piątkowej wichury w Iławie (fot. Straż Miejska w Iławie):

Miniony tydzień to także wizyta dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rudzienicach w siedzibie Straży Miejskiej oraz w ratuszu. 

- 17 czerwca odwiedziło nas 21 uczniów wraz z opiekunami - mówi Magdalena Woś. - Dzieci zwiedzały komendę, Centrum Monitoringu, poznały pracę strażnika miejskiego, zwiedzały również ratusz wraz z przewodnikiem Dariuszem Paczkowskim. Nie lada wyzwaniem dla siedmiolatków było wejście na ratuszową wieżę. Wiele entuzjazmu i radości wywołało spotkanie z Optysiem. Na koniec wycieczki dzieci posłuchały kilku rad, jak bezpiecznie spędzić wakacje, a także zostały obdarowane elementami odblaskowymi, gadżetami i słodkościami.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej w Rudzienicach (fot. Straż Miejska w Iławie):

Tydzień Straży Miejskiej w Iławie:

Ogółem w okresie od 13 do 18 czerwca Straż Miejska w Iławie interweniowała 125 razy. Wylegitymowano 25 osób, udzielono 20 pouczeń i nałożono 5 mandatów karnych na kwotę 800 złotych.

Ważniejsze zgłoszenia z minionego tygodnia:
- pies biegający bez dozoru po mieście
- nietrzeźwi mężczyźni leżący na trawniku, w parku, w trzcinie
- spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych i używanie słów nieprzyzwoitych (Miasteczko Ruchu Drogowego)
- handel truskawkami bez zgody właściciela terenu
- przepełnione pojemniki do selektywnej zbiórki odpadów i bałagan wokół nich
- martwe/rozjechane zwierzęta na drogach (koty)
- potrącony borsuk na drodze do Gardzienia (przekazano Straży Leśnej)
- dziki biegające po mieście
- uwięziona jaskółka na poddaszu
- "zagubione" w mieście łabędzie
- głośna praca agregatu klimatyzacyjnego na terenie szpitala (sprawa w toku)
- bałagan przy pumptracku
- niszczenie, zaśmiecanie i załatwianie potrzeb fizjologicznych w przejściu podziemnym na ul. Wyszyńskiego
- rozwieszanie ogłoszeń reklamowych w miejscu niedozwolonym (klatki schodowe)
- składowanie odpadów pochodzących z remontu w sposób niezgodny z przepisami ustawy o utrzymaniu czystości
- wykroczenia drogowe: przejście przez ulicę w miejscu innym niż wyznaczone, niestosowanie się do znaków drogowych, parkowanie na trawniku i na miejscu dla TAXI
- wypalanie materiałów niebezpiecznych na terenie jednej z iławskich hurtowni materiałów budowlanych, interwencja zakończyła się mandatem w wysokości 500 złotych.

Ponadto funkcjonariusze SM sprawowali nadzór nad skazanymi przygotowującymi ściany garaży na ul. Kościuszki pod wykonanie graffiti w związku z XI edycją Ogólnopolskiego Turnieju Koszykówki Broken Ball. Wraz z pracownikami Urzędu Miasta dokonano kontroli terenów miasta pod kątem stanu zieleni. Odbyła się również nocna kontrola sklepów i punktów podawania napojów alkoholowych z członkiem MKRPA. 18 czerwca funkcjonariusze straży uczestniczyli w zawodach wędkarskich służb mundurowych na jeziorze Urowiec w Szwalewie, gdzie na 16 drużyn zdobyli 8 miejsce.


TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5327 sekundy