REKLAMAprofi
REKLAMAkarczma 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zdjęcie ilustracyjne. )

Znane są już wyniki tzw. spisu z natury, podczas którego wyspecjalizowana w tym zakresie firma na zlecenie Urzędu Miasta w Iławie policzyła, ile dachów w naszym mieście pokrytych jest szkodliwym dla zdrowia azbestem. Doliczono się 251 nieruchomości, z których zdecydowaną większość stanowią budynki jednorodzinne. Mniej liczne są pokryte azbestem budynki gospodarcze, siedziby przedsiębiorstw, czy altanki na działkach. Wnioski o sfinansowanie 100% kosztów usunięcia azbestu Urząd Miasta w Iławie przyjmuje na bieżąco.

Pylica azbestowa i złośliwe nowotwory - m.in. takie groźne konsekwencje dla ludzkiego zdrowia może mieć przedostanie się do układu oddechowego pyłu azbestowego. Dlatego lokalne samorządy, wśród nich również miasto Iława, wspierają finansowo usuwanie tego szkodliwego materiału.

Do roku 2032 Iława ma być całkowicie wolna od azbestu - to podstawowe założenie "Programu usuwania wyrobów zawierających azbest dla miasta Iławy".

- Cele programu realizowane będą sukcesywnie - mówi Bogusława Bandelewska, inspektor do spraw ochrony środowiska w iławskim ratuszu. - W roku bieżącym planowane jest usunięcie azbestu z 25 nieruchomości. Od kilku lat gmina miejska Iława korzysta z dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. W ramach tego programu mieszkańcy mogą uzyskać dotację w wysokości 100% kosztów demontażu, transportu i unieszkodliwienia azbestu. Możliwe jest również uzyskanie kredytu ze środków Banku Ochrony Środowiska na wykonanie zamiennego pokrycia dachowego.

Wnioski przyjmowane są w Urzędzie Miasta w Iławie na bieżąco.

TEMATY
REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.343 sekundy