REKLAMAzoomi
REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
O nowym filmowym projekcie iławianina Michała Młotka, autora książek "Tajemnice pogranicza" i "Noc Patagonów", informowaliśmy już na portalu. Dzisiaj zapraszamy na premierę pierwszego odcinka historycznej serii, filmu "Wielka ucieczka". Projekcja w Galerii Jeziorak, która wspiera realizację projektu, połączona będzie ze spotkaniem z autorem.

11 czerwca (w dniu nadania Iławie drugiego aktu lokacyjnego w 1317 roku) odbędzie się premiera "Wielkiej ucieczki" - filmu, który przedstawia historię obozu karnego dla Polaków i Rosjan i obozu przejściowego dla jeńców niemieckich.

- Opowiem o jedynej potwierdzonej ucieczce z iławskiego obozu, do jakiej doszło latem 1945 roku. Do tego czasu będę też po rozmowie z Georgem Mrohsem, który zorganizował tamtą ucieczkę. Choć ma dziś 95 lat, doskonale pamięta, jak wyglądało życie jeńca w Iławie - mówi autor filmowego projektu Michał Młotek.

Przewidziano również atrakcje towarzyszące. Podczas spotkania do wygrania będą książki ufundowane przez Galerię Jeziorak.

Zapraszamy serdecznie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAgeodeta

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAKOMA
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2937 sekundy