REKLAMAprofi
REKLAMAipb_nowa

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
O nowym filmowym projekcie iławianina Michała Młotka, autora książek "Tajemnice pogranicza" i "Noc Patagonów", informowaliśmy już na portalu. Dzisiaj zapraszamy na premierę pierwszego odcinka historycznej serii, filmu "Wielka ucieczka". Projekcja w Galerii Jeziorak, która wspiera realizację projektu, połączona będzie ze spotkaniem z autorem.

11 czerwca (w dniu nadania Iławie drugiego aktu lokacyjnego w 1317 roku) odbędzie się premiera "Wielkiej ucieczki" - filmu, który przedstawia historię obozu karnego dla Polaków i Rosjan i obozu przejściowego dla jeńców niemieckich.

- Opowiem o jedynej potwierdzonej ucieczce z iławskiego obozu, do jakiej doszło latem 1945 roku. Do tego czasu będę też po rozmowie z Georgem Mrohsem, który zorganizował tamtą ucieczkę. Choć ma dziś 95 lat, doskonale pamięta, jak wyglądało życie jeńca w Iławie - mówi autor filmowego projektu Michał Młotek.

Przewidziano również atrakcje towarzyszące. Podczas spotkania do wygrania będą książki ufundowane przez Galerię Jeziorak.

Zapraszamy serdecznie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMALady D

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAPrzystan
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.24 sekundy