ZDZ
REKLAMAinkubator

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 maja 2016, 10:46 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Wyróżnieni przez MSWiA policjanci. )

Za fachową wiedzę i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zdecydowane działanie st. sierż. Paweł Koprowski, policjant z posterunku Policji w Zalewie, został wyróżniony przez ministra spraw wewnętrznych. Pod koniec marca w Iławie funkcjonariusz pomógł potrąconemu przez autobus rowerzyście, przywracając mu czynności życiowe. Jak ocenił lekarz, podjęte przez niego działania uratowały mężczyźnie życie.

Przypomnijmy, do groźnego zdarzenia doszło 25 marca na skrzyżowaniu ulic Smolki i Asnyka w Iławie.

49-letni mieszkaniec miasta, jadąc z ulicy Asnyka, wjechał wprost pod nadjeżdżający z ulicy Smolki autobus. Na wypadek przypadkowo najechał policjant z Zalewa.

- Podbiegł do poszkodowanego, który leżał na lewym boku i miał problemy z oddychaniem w wyniku niewłaściwego ułożenia w pozycji bocznej ustalonej przez osoby postronne. Wskazywały na to długie bezdechy oraz zasinienie ust - relacjonuje sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Funkcjonariusz ułożył poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, sprawdził drożności dróg oddechowych i okazało się, że w krtani poszkodowanego tkwi sztuczna proteza. Po wyjęciu przedmiotu u poszkodowanego powróciły czynności życiowe. Po chwili na miejsce przybył zespół pogotowia ratunkowego wraz z lekarzem, który przejął dalsze czynności medyczne, stwierdzając przy tym, że zachowanie policjanta uratowało życie poszkodowanemu, gdyż w przeciwnym razie doszłoby co najmniej do niedotlenienia, a w konsekwencji nawet do zgonu uczestnika zdarzenia drogowego. Stan poszkodowanego uznano za ciężki i został on przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Olsztynie.

Za zdecydowane i skuteczne działanie policjanta wyróżnił minister spraw wewnętrznych. Paweł Koprowski odebrał je podczas uroczystego spotkania w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie z rąk wiceministra Jarosława Zielińskiego. Łącznie podczas spotkania wyróżnienia otrzymało 49 funkcjonariuszy Policji, w tym dwóch z Warmii i Mazur.

St. sierż. Paweł Koprowski jest policjantem Zespołu ds. Kryminalnych Posterunku Policji w Zalewie podległej Komendzie Powiatowej Policji w Iławie. Do służby w Policji został przyjęty w lipcu 2011 roku.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~ratownik noszowy 2 ponad rok temu

    ja w karetce reanimuje ludzi na co dzień. przez kilkanaście lat nigdy nie usłyszałem podziękowania od rodziny uratowanego. nigdy żaden z przełożonych nie podziękował za to co robimy, za najniższą pensję ratownika w europie. chciałbym przypomnieć że polski ratownik ma najwięcej uprawnień na świecie(leki i mcr), i jest uznawany za najbardziej wykwalifikowanego na świecie. pan minister zdrowia nam podziękował dowalając nam obowiązków. brawo

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Anonim 1 ponad rok temu

    To jest śmiech na sali to był i jest obowiązek funkcjonariuszy policji i nie tylko policji. A o wyróżnieniu któregoś z ratowników medycznych nigdy nie słyszałem. Jeszcze raz ŚMIECH NA SALI !!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 1.0096 sekundy