REKLAMAfredom
REKLAMAinkubator

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie ilustracyjne. )

Z surową karą musi liczyć się 49-letni mieszkaniec Iławy, który kupił meble na raty tylko po to, by niemal od razu odsprzedać je przypadkowo napotkanej osobie, a zobowiązania nie spłacić. Starty banku wyniosły blisko 6 tysięcy złotych, a mężczyźnie za oszustwo grozi nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy zatrzymali mieszkańca Iławy. Z ustaleń śledczych wynika, że sprawca dla zysku zawarł umowę o kredyt na zakup towaru.

- 49-latek kupił meble w jednym z iławskich sklepów, podając przy tym nieprawdziwe dane o swoim zatrudnieniu. Mężczyzna po dokonaniu zakupów szybko sprzedał meble przypadkowo napotkanej w jednym z iławskich barów osobie - mówi sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Mieszkaniec Iławy nie spłacał swojego zobowiązania. Strata banku w związku z tą transakcją wyniosła blisko 6 tysięcy złotych. Funkcjonariusze dokładnie rozpytali zgłaszającego i przesłuchali świadków.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 49-latkowi zarzutu. Mężczyzna przyznał się do oszustwa.

Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
REKLAMAPellet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4938 sekundy