ZDZ
REKLAMAAldortax

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Ponad 120 zawodników i 14 drużyn z całego regionu rywalizuje w ramach Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, który rozgrywany jest na parkiecie iławskiej hali sportowo-widowiskowej. Główny celem sportowego przedsięwzięcia, które w tym roku honorowym patronatem objął Starosta Iławski Marek Polański, jest promocja aktywnego stylu życia wśród osób niepełnosprawnych oraz integracja sportowców.

Organizatorami XIV Powiatowego Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych są Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym koło w Iławie oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Iławie. Turniej dofinansowano ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a honorowym patronatem objął go Starosta Iławski Marek Polański.

W tegorocznej edycji zawodów udział bierze ponad 120 zawodników, tj. 14 drużyn reprezentujących warsztaty terapii zajęciowej oraz środowiskowe domy samopomocy z naszego regionu, a także iławski Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych. Rozgrywki prowadzone są w kategoriach kobiet, mężczyzn i osób poruszających się na wózku. W ramach każdej kategorii zawodnicy rywalizują w grupach uwzględniających także stopień niepełnosprawności.

Fot. Info Iława.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3009 sekundy